PlusLiga. Perfekcyjni mistrzowie

Jastrzębianie rozbili PGE Skrę Bełchatów i staną przed szansą obrony mistrzowskiego tytułu.

Jastrzębski Węgiel pierwszy mecz we własnej hali wygrał bez straty seta. Wynik sugerujący łatwy triumf, ale był mylący, bo spotkanie było bardzo wyrównane, a dwa sety kończyły się grą na przewagi. To zwiastowało spore emocje w rewanżu w Bełchatowie. Tam mistrzowie Polski wyszli na parkiet bardzo zmotywowani i od pierwszej akcji grali znakomicie. Nie mieli słabych punktów. Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal i Rafał Szymura przyjmowali wręcz perfekcyjnie, a w ataku swoje robili Jan Hadrava na skrzydłach oraz Jurij Gładyr na środku siatki.

Gospodarze nie mieli argumentów by im się przeciwstawić. Robił co mógł Aleksander Atanasijević i Mateusz Bieniek, ale nie mieli wsparcia. Fatalnie spisywali się zwłaszcza Milad Ebadipour oraz Dick Kooy, którzy popełniali mnóstwo błędów, brakowało im też pewności siebie i czytania gry. Emocje były jedynie w końcówce drugiej odsłony. Gospodarze wysoko przegrywali, ale zdołali doprowadzić do stanu 22:23. Mieli nawet szansę remis, bo na drugą stronę siatki zagrywkę przyjął Tomasz Fornal. Bieniek nie zdołał jednak zakończyć kontry. W odpowiedzi Hadrava zdobył punkt, a po chwili seta zakończył Fornal.

Ta przegrana partia kompletnie odebrała ochotę do gry gospodarzom, za to napędziła jastrzębian, którzy dalej grali jak z nut. Wychodziło im wszystko, nawet najtrudniejsze zagrania. Emanowali pewnością siebie i po prostu bawili się siatkówką. Do końca meczu ich dominacja nie była zagrożona.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 22:25, 19:25).

Stan rywalizacji 0-2. Awans JastrzębskiegoWęgla.

BEŁCHATÓW: Łomacz (1), Kooy (12), Kłos (7), Atanasijević (13), Ebadipour (6), Bieniek (8), Piechocki (libero) oraz Sawicki, Schulz. Trener Slobodan KOVAC.

JASTRZĘBIE: Toniutti (1), Fornal (15), Gładyr (4), Hadrava (10), R. Szymura (13), Wiśniewski (8), Popiwczak (libero) oraz Tervaportti Boyer (2). Trener Nicola GIOLITO.

Sędziowali: Szymon Pindral (Kielce) i Magdalena Niewiarowska (Ludwinowo Zegrzyńskie). Widzów 1582.

• I: 9:10, 9:15, 13:20, 18:25.
  • II: 7:10, 12:15, 17:20, 22:25.
  • III: 7:10, 8:15, 14:20, 19:20.