Pniówek 74 Pawłowice. Weteran na pokładzie

W rundzie wiosennej w zespole Pniówka 74 Pawłowice zagra doświadczony, 41-letni Marcin Radzewicz.


Piłkarze Pniówka 74 Pawłowice w pocie czoła przygotowują się do rundy wiosennej. W piątek spotkają się na treningu, zaś w sobotę rozegrają pierwszy sparing tej zimy. Ich przeciwnikiem będą występujące w lidze okręgowej rezerwy GKS-u Jastrzębie, spotkanie odbędzie się o godzinie 11.00 na boisku przy ulicy Kościelnej w Jastrzębiu Zdroju.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że do ekipy trenera Grzegorza Łukasika dołączy doświadczony, 41-letni Marcin Radzewicz. To wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, który w latach 2003-2011 w barwach Odry Wodzisław Śląski, Groclinu/Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Polonii Bytom i Piasta Gliwice rozegrał 188 meczów w ekstraklasie, w których strzelił 11 goli. Pierwszego 13 września 2003 roku w meczu Odra – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (2:2). Popularny „Radza” rozegrał również dwa mecze w reprezentacji Polski.

Ostatnio występował w II-ligowym KKS-ie 1925 Kalisz. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu wystąpił w 11 meczach ligowych. Ósmego stycznia br. z przyczyn osobistych rozwiązał kontrakt z drugoligowcem. Teraz przymierza się do występów w III lidze właśnie w Pniówku.

Trener drużyny z Pawłowic, Grzegorz Łukasik, sprawdza w tej chwili trzech zawodników pod kątem ich ewentualnej przydatności do gry w jego zespole. Jednym z testowanych graczy jest stoper Marcel Pleban (rocznik 2003) ze Stadionu Śląskiego Chorzów.


Na zdjęciu: Marcina Radzewicza najprawdopodobniej wkrótce zobaczymy w koszulce Pniówka Pawłowice.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus