Podbeskidzie. Będą ostro grać

Sezon w I lidze jeszcze się nie skończył, a Podbeskidzie działa prężnie już z myślą o ekstraklasie. Pozyskało nowego sponsora głównego, a na horyzoncie pojawił się kolejny transfer.


Pewni awansu do ekstraklasy bielszczanie rozegrają dzisiaj ostatni mecz w sezonie. Zmierzą się przed własną publicznością z Chrobrym Głogów, a wszystkie (3700) bilety na spotkanie, połączone z oficjalną fetą, zostały wyprzedane. Przypomnijmy, że po zakończeniu spotkania piłkarze i sztab szkoleniowy wezmą udział w części oficjalnej na scenie, która została ulokowana na jednej z trybun. Później zgromadzeni będą mogli posłuchać muzyki na żywo, a całość zwieńczy pokaz sztucznych ogni. Klub, wraz z firmą „Łukosz”, czyli partnerem strategicznym klubu, przygotował okolicznościowe szaliki, które będą rozdawane podczas wejścia na stadion. Należy się pospieszyć, bo ich liczba jest ograniczona.

Kolejny duży sukces

Radość z awansu do ekstraklasy to jedno, ale w klubie już pracują nad tym, co przed zespołem w najbliższym czasie. Wiadomo już, że urlopy „górali” potrwają bardzo krótko, bo ledwie nieco ponad tydzień. Do zajęć zespół wróci 3 sierpnia, a szczegółowy plan przygotowań jest właśnie dopinany na ostatni guzik i będzie znany na początku przyszłego tygodnia. Tymczasem wczoraj, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, przedstawiony został nowy sponsor główny Podbeskidzia. Została nim firma bukmacherska BetX. To nowy podmiot w tej branży, bo na polskim rynku pojawił się zaledwie cztery miesiące temu.

– Podpisanie umowy sponsorskiej z firmą BetX Polska to kolejny duży sukces naszego klubu. Bardzo cieszymy się, że zaufała nam kolejna dobrze rokująca firma z regionu. Dziękuję prezesowi Krzysztofowi Walowi, który od początku widział potencjał w tej współpracy. Umowa z nowym sponsorem głównym to dla Podbeskidzia bardzo ważne wsparcie, które z pewnością pomoże piłkarzom w walce na ekstraklasowych boiskach – powiedział Bogdan Kłys, prezes Podbeskidzia.

Dobre perspektywy

Radości z nawiązania współpracy nie ukrywał również prezes BetX Polska.

– Jestem bardzo zadowolony z faktu, że BetX został sponsorem głównym i zarazem oficjalnym bukmacherem Podbeskidzia. BetX to zakłady sportowe dla prawdziwych pasjonatów sportu, rozrywki i emocji. To marka dla ludzi, którzy się nie boją ostro grać – tak, jak „górale” na boisku. Od początku uważałem, że Podbeskidzie to klub, z którym współdziałanie ma bardzo dobre perspektywy. Dało się to zauważyć od pierwszego spotkania na temat podjęcia współpracy. Jestem pod dużym wrażeniem tego, jak klub się rozwija. Kiedy zaczynaliśmy rozmowy, Podbeskidzie było jeszcze w pierwszej lidze – dziś już jest w ekstraklasie. Myślę, że to dobry prognostyk na naszą współpracę – powiedział Krzysztof Wal. Warto dodać, że logo firmy BetX pojawiło się na rękawku i tylnej części spodek meczowego kompletu Podbeskidzia.


Przeczytaj jeszcze: Damian Hilbrycht. Co z nim dalej będzie?


Ukrainiec był już w Bielsku

Być może nawiązanie współpracy z firmą BetX pomoże Podbeskidziu w finalizacji kolejnego, drugiego już transferu. Po tym, jak do drużyny dołączył węgierski obrońca Gergoe Kocsis, „górale” są mocno zainteresowani pozyskaniem innego defensora. Chodzi o specjalizującego się w grze na lewej obronie Władysława Szapowała. To 25-letni Ukrainiec, który ostatnio występował w barwach klubu SK Dnipro-1. W poprzednim sezonie rozegrał 14 spotkań w ukraińskiej ekstraklasie, a łącznie na tym poziomie rozgrywkowym zaliczył 45 gier, bo wcześniej bronił barw Wołynia Łuck. Ponadto na swoim koncie ma 39 występów na zapleczu Premier Ligi, a gdy był graczem Wołynia, pełnił przez pewien czas funkcję kapitana zespołu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Szapował był już w Bielsku-Białej i rozmawiał o szczegółach kontraktu. Na razie do finalizacji tych rozmów nie doszło, ale nie oznacza to, że zostały one zakończone.

Ratusz w barwach

Od 24 do 26 lipca, po zmroku, ratusz w Bielsku-Białej zostanie podświetlony w barwach Podbeskidzia. Z trzech stron budynku można zobaczyć kolory – czerwony, biały i niebieski. Dodatkowo na elewacji wyświetlony będzie herb Podbeskidzia. Wszystko to z okazji awansu klubu spod Klimczoka do ekstraklasy. „Mieniący się kolorami Ratusz to atrakcja nie tylko dla fanów naszej drużyny piłkarskiej, ale i dla wszystkich bielszczan, nawet tych, którzy nie są zainteresowani futbolem. Awans do najwyższej ligi rozgrywkowej drużyny z Bielska-Białej oznacza szeroki oddźwięk medialny, w tym transmisje telewizyjne na żywo. Przy tej okazji szeroka rzesza odbiorców będzie miała okazję zetknąć się z informacjami o naszym pięknym mieście” – napisano na oficjalnej stronie internetowej Bielska-Białej.


Na zdjęciu: Pod Klimczokiem cieszą się z kolejnego sukcesu, jakim jest pozyskanie kolejnego już sponsora głównego.

Fot. Krzysztof Dzierżawa/Pressfocus

Komentarze