Postać kolejki. To jest ten sezon?

Przed pierwszą kolejką nowego sezonu ekstraklasy, w której Piast Gliwice mierzył się u siebie z Lechem Poznań, zapowiedzieliśmy pojedynek kolejki pomiędzy Joelem Valencią, a Darko Jevticiem. W przypadku Szwajcara, serbskiego pochodzenia, napisaliśmy, że zawodnikowi, po sezonie, kończy się kontrakt z poznańskim klubem. I, jeżeli chce odejść do lepszej ligi, musi pokazać coś, czego przez poprzednie dwa sezony nie pokazał. Mimo iż zarówno on sam, jak i kibice, zdecydowanie więcej oczekują. Wystarczyły dwa mecze, aby powiedzieć o Jevticiu, że na nowo zaczął grać to, czego się od niego oczekuje.

W wygranym przez „Kolejorza” meczu przeciwko Wiśle Płock 26-letni ofensywny pomocnik na boisku rządził i dzielił. Wykorzystał rzut karny, a to dało prowadzenie gospodarzom. Jeszcze przed przerwą mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego główka odbiła się od poprzeczki. „Creme de la creme” występu omawianego zawodnika była asysta, jaką zaliczył przy trafieniu Christiana Gytkjaera. Szwajcar otrzymał piłkę przed polem karnym i wydawało się, że uderzy na bramkę. Co zresztą byłoby logicznym rozwiązaniem.

Lech Poznań pokazał moc!

Tymczasem Jevtić zdecydował się na podanie zupełnie niekonwencjonalne. Obsłużył duńskiego kolegę z zespołu w sposób idealny, a ten podwyższył na 2:0. Co było później? Dziesięć minut później trener Lecha, Dariusz Żuraw, zdecydował się na zmianę. Jevtić opuścił boisko, żegnany przez kibiców owacją na stojąco.

Owacja była jak najbardziej zasłużona, bo na taki występ ofensywnego pomocnika sympatycy Lecha czekali długo. W tym miejscu pozostaje sobie zadać pytanie, czy to jest ten sezon, w którym Darko Jević odpali na dobre? Szczerze powiedziawszy wypadałoby, aby w końcu to nastąpiło. Bo ten, kto od dłuższego czasu obserwuje rozgrywki ekstraklasy, doskonale wie, że urodzony w Bazylei zawodnik ma papiery na duże granie. I nie chodzi wyłącznie o rywali pokroju, z całym szacunkiem, Wisły Płock.

Na zdjęciu: Darko Jevtić rozegrał znakomity mecz przeciwko Wiśle Płock.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem