Ruch Chorzów. Stan wojenny

Marcin Waszczuk, nowy wiceprezes Ruchu, w rozmowie obok apeluje do kibiców o zaprzestanie bojkotu, co może wpędzić klub w jeszcze większe problemy. Dziś o 15.00 fani „Niebieskich” mają zgromadzić się na nowym chorzowskim rynku. Do tego zachęcają przedstawiciele grup kibicowskich.

„Olejmy go…”

„Chcemy, żeby każdy kibic Ruchu miał możliwość usłyszenia, dlaczego zdecydowaliśmy bojkotować klub, który kochamy. Usłyszycie o planie, który mieliśmy na ratowanie całej sytuacji oraz jak zostaliśmy potraktowani (przede wszystkim nasz kandydat Szymon Michałek) przez klubowych działaczy. Możliwe, że uda nam się przygotować dla najmłodszych drobne gadżety, więc zapraszamy całe kibicowskie rodziny wraz z dzieciakami.

Wiceprezes Ruchu apeluje: Bracia Kibice, nie róbcie tego!

Zapraszamy wszystkich, którym dobro Ruchu leży na sercu!” – oświadczyła grupa „Ultras Niebiescy”. Nawiązała też do faktu, że przybycie na rynek zapowiedział wiceprezes Waszczuk. „Olejmy go tak, jak oni olali nas” – proponują kibice, którzy nie mogą pogodzić się, że 14-krotny mistrz Polski zanotował trzy spadki z rzędu, a teraz żaden z dwóch największych prywatnych udziałowców nie daje twardych gwarancji włączenia się w jego finansowanie.

Sparing na 100-lecie

W tle tych niepokojących doniesień – które docierają oczywiście do trenerów i piłkarzy – drużyna zakończy dziś trwające od poniedziałku zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu. W drodze powrotnej (17.00) rozegra wyjazdowy sparing z Szombierkami Bytom, będący jednym z punktów obchodów 100-lecia istnienia IV-ligowych dziś „Zielonych”. Dla chorzowian będzie to trzeci tego lata mecz kontrolny. Dwa poprzednie – z II-ligową Stalą Rzeszów i III-ligowym Rekordem Bielsko-Biała – kończyły się remisami.

W chwili oddawania tego tekstu nie było to jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale bardzo prawdopodobny wydawał się fakt, że na boisko wybiegnie dziś Tomasz Podgórski. Doświadczony pomocnik od 30 czerwca nie jest już formalnie związany z Ruchem, ale chce zostać w drużynie, taką wolę wyraża też trener Łukasz Bereta. „Podgór” pracował z zespołem w Kamieniu, lecz w żadnym ze sparingów w trosce o własne zdrowie – czemu trudno się dziwić – nie zagrał. To, że podpisze nowy kontrakt, zostało jednak przesądzone.

Trwały też negocjacje z niektórymi przedstawicielami grupy zawodników dopiero walczących o angaż w III-ligowcu. Tworzą ją stoper Mateusz Iwan (Unia Kosztowy), napastnik Giorgi Tsuleiskiri (AKS Mikołów) czy pomocnik Olivier Lazar, który ma zostać wypożyczony z Rozwoju Katowice. Trener Bereta zapowiadał, że ostateczne decyzje co do nowych graczy podejmie po powrocie z Kamienia. Dodajmy, że do drużyny po okresie krótkich – i bezowocnych – testów w Zagłębiu Sosnowiec wrócił Lucjan Zieliński. Kontrakt skrzydłowego z Ruchem wygaśnie dopiero w 2021 roku.

Na zdjęciu: To już przesądzone, że po kilkunastu dniach oczekiwania Tomasz Podgórski zwiąże się z Ruchem nowym kontraktem.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ