Koniec szaleństwa? Srdjan Plavsić nowym zawodnikiem Rakowa!

27-letni Srdjan Plavsić został nowym piłkarzem mistrza Polski. Serbski pomocnik podpisał umowę z klubem do końca czerwca 2026 roku z opcją jej przedłużenia o kolejny sezon.


Srdjan Plavsić, czyli w końcu lewy wahadłowy?

Mistrzowie Polski w końcu zakontraktowali zawodnika, który jest w stanie realnie powalczyć o miejsce w składzie na lewej flance. Od rundy wiosennej poprzedniego sezonu podstawowym graczem na tej pozycji jest Jean Carlos Silva. Brazylijczyk jest jednak prawonożny. Choć samo w sobie nie jest to problemem. Lepiej jednak posiadać na tej pozycji piłkarza, który dośrodkuje piłkę w pełnym biegu, a nie musi ją zmieniać. Dla Dawida Szwargi jest to spore ułatwienie przy budowaniu zespołu.

Dodatkowo to ciekawy zawodnik o przeszłości w… Slavi Praga, z którą częstochowianie przegrali rok temu w eliminacjach Ligi Konferencji. Plavsicia nie można rozgrzeszyć z tamtej rywalizacji. Serba w pierwszym meczu przy Limanowskiego rozegrał 50 minut i zaliczył asystę przy golu Tomasa Holesa. We wrześniu 2022 roku został wypożyczony do Banika Ostrawa. W 27 meczach zdobył 5 goli i zaliczył 7 asyst. Może rozwiązać on problem Rakowa na lewym wahadle.


Czytaj więcej o Rakowie:


Nie jest tajemnicą, że od dłuższego czasu szukaliśmy zawodnika na pozycję lewego wahadłowego. Liczymy, że pozyskanie Srdjana wzmocni siłę naszej drużyny i rywalizację na tej pozycji. Ma duże doświadczenie w grze w europejskich pucharach, co również ma dla nas znaczenie. Wierzymy, że jego piłkarska jakość oraz waleczność dadzą kibicom wiele radości i przyczynią się do realizacji naszych celów – tłumaczył Robert Graf, dyrektor sportowy mistrza Polski.


Czytaj także: Kto przyszedł, kto odszedł? Transfery ekstraklasy 2023/2024


Fot. Jakub Ziemianin/Raków Częstochowa