Z IV ligi śląskiej na zaplecze ekstraklasy?

Dwaj zawodnicy występujący w IV lidze śląskiej mogą tej zimy przenieść się na zaplecze ekstraklasy. Bartosz Waśkiewicz z AKS-u Mikołów trenuje obecnie w Sandecji Nowy Sącz, a Kajetan Kunka z Rozwoju Katowice – w GKS-ie Bełchatów.

Waśkiewicz to niespełna 21-letni środkowy pomocnik. Jest synem Zbigniewa, znanego profesora, byłego rektora katowickiej AWF, prezesa Górnika Zabrze czy Rozwoju, obecnie szefującego Polskiemu Związkowi Biathlonu. Waśkiewicz-junior przed laty był w Rozwoju, ale debiut w I drużynie zanotował tylko w Pucharze Polski.

Potem zaliczył pobyt w rezerwach Śląska Wrocław czy Rakowa Częstochowa, grał też w III-ligowym Pniówku Pawłowice. Teraz przygląda mu się szkoleniowiec sądeczan Dariusz Dudek.

Kunka z kolei to wychowanek Rozwoju, jeden z liderów młodziutkiej drużyny, która jesienią robiła furorę na IV-ligowych boiskach. Jego atutem jest status młodzieżowca. To środkowy obrońca. Ma już doświadczenie z gry na szczeblu centralnym, bo pograł w II-ligowym Rozwoju. W Bełchatowie trenuje od początku ubiegłego tygodnia i ma spore szanse na angaż.
(WChał)


Na zdjęciu: Kajetan Kunka z Rozwoju Katowice może trafić do Bełchatowa.

Fot. rozwoj.info.pl