Zagłębie Sosnowiec. Machała czwarty do brydża?

Drużyna ze Stadionu Ludowego zmierzy się z krakowską Garbarnią pierwszy raz od… 65 lat.


Piłkarze Zagłębia rozegrają w sobotę szósty sparing podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem sosnowiczan będzie II-ligowa Garbarnia Kraków, a mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną trawą obok Stadionu Ludowego, na którego głównej płycie we wtorek i czwartek odbyły się mecze 1/8 finału Pucharu Polski.

Dla podopiecznych Kazimierza Moskala będzie to przedostatnia próba przed ligowym bojem z Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Ostatnią grą kontrolą będzie sparing z Puszczą Niepołomice, zaplanowany na 20 lutego.

Z naszych informacji wynika, że w sparingu sztab szkoleniowy nie będzie nikogo testował. W Sosnowcu od początku przygotowań poszukiwali sprawdzonego środkowego obrońcy, który wzmocniłby rywalizację w defensywie.

Niewykluczone, że zamiast ogranego gracza „czwartym do brydża” – na środku obrony mogą grać Lukas Duriszka, Piotr Polczak i Kacper Radkowski – będzie Mateusz Machała, który trafił do Zagłębia z IV-ligowego RKS-u Grodziec.

Fot. zaglebie.eu/Marek Rybicki

20-latek został sprowadzony do Sosnowca pod kątem gry w drugiej drużynie, ale zaliczył mocne wejście do ekipy Kazimierza Moskala. W sparingu z Widzewem to właśnie gol Machały dał Zagłębiu wygraną.

– Przede wszystkim cieszę się, że dostałem się do Zagłębia i mogę pokazać się z jak najlepszej strony Na pewno to wszystko co się obecnie dzieje wokół mojej osoby cały czas napędza do dalszej pracy. Na treningach będę chciał udowodnić swoją wartość – podkreśla nowy obrońca sosnowiczan.

Machała na pewno będzie w kadrze na sobotni sparing, który będzie miał historyczną wymowę. Dla Zagłębie mecz z Garbarnią to pierwsze spotkanie od 65 lat! Ostatni oficjalny mecz z tym rywalem sosnowiczanie, jeszcze pod szyldem Stali, rozegrali w 1956 roku, kiedy to pokonali krakowian 5:2. Wówczas Garbarnia spadła z I ligi (obecnie ekstraklasa) i długo nie mogła się podnieść. W sumie z tym przeciwnikiem Zagłębie rozegrało 8 oficjalnych gier ligowych i jedno w Pucharze Polski. W 1950 roku Stal Sosnowiec przegrała pucharowe spotkanie z tym rywalem 1:4.

W obecnej kadrze krakowskiego klubu znajdują się dwaj gracze mający za sobą grę w Sosnowcu, Michał Fidziukiewicz oraz Błażej Radwanek. Początek meczu o godz. 11.00.


Fot. zaglebie.eu/Marek Rybicki