Raków Częstochowa ma nowego bramkarza

Antonis Tsiftsis dołączył do Rakowa Częstochowa na zasadzie wypożyczenia z opcją stałego transferu. Kontrakt podpisany z 23-letnim bramkarzem będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.


Antonis Tsiftsis urodził się w Giannitsa 21 lipca 1999 roku. Nowy zawodnik Rakowa ma imponujący wzrost 191 centymetrów. Grecki bramkarz poświęcił całą swoją karierę klubowi Asteras Tripolis.

Począwszy od drużyn młodzieżowych, sukcesywnie awansował do pierwszej drużyny. 2 kwietnia 2018 roku zadebiutował w meczu przeciwko AO Platanias. W całym poprzednim sezonie pokazał swoje umiejętności w sumie w 45 meczach, przyczyniając się oczywiście do sukcesu 10. miejsca w tabeli greckiej Superligi.

Warto zauważyć, że reprezentował także reprezentację Grecji w różnych rozgrywkach młodzieżowych.

Antonis Tsiftsis po podpisaniu kontaktu wypowiedział się dla klubowych mediów.


Czytaj także:


– Mój początek tutaj jest bardzo dobry. Dowiedziałem się już trochę o mieście i poznałem drużynę. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią tego zespołu. Przyjechałem tutaj, by dać z siebie wszystko – powiedział 23-latek.

O przyczynach tego transferu wypowiedział się dyrektor sportowy Rakowa Częstochowy.

– Zdecydowaliśmy się w tym okienku transferowym na wypożyczenie naszych młodych bramkarzy, by mieli większe szanse na zbieranie cennych minut na boisku. Zależy nam jednak, by zachować rywalizację na tej pozycji, dlatego pozyskaliśmy Kacpra Bieszczada, a teraz Antonisa, licząc, że każdy z nich rozwinie swoje umiejętności i będzie stanowić wartość dla tej drużyny – podsumował Robert Graf.


Na zdjęciu: Antonis Tsiftsis dołączył do Rakowa Częstochowa.
Fot. Jakub Ziemianin/rakow.com


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.


💰 Czy Vladan Kovacević zostanie sprzedany?

Vladan Kovacević może w najbliższym czasie opuścić zespół mistrza Polski.

📅 Kiedy Raków Częstochowa rozpoczyna eliminacje do Ligi Mistrzów 2023/24?

Mecz Raków – Flora odbędzie się we wtorek, 11 lipca 2023 roku o godzinie 20:00.