To Asseco bliżej brązu, nie Aluron CMC

Tym razem siatkarze Asseco Resovii wykorzystali atut własnego boisko i dość pewnie wygrali z zespołem Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0. Teraz rzeszowianie są bliżej brązowego medalu, bo do jego zdobycia potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa.

W zespole gospodarzy pojawili się: Klemen Cebulj i Maciej Muzaj, ale trener Giampaolo Medei postanowił, że mecz rozpoczną w kwadracie dla rezerwowych. Muzaja pojawiał się na zmiany. W postawowym składzie przyjmujący Tomasz Piotrowski oraz atakujący Jakub Bucki. To było niezwykle trafne posunięcie, bo obaj spisywali się bez zarzutu i byli silnymi ogniwami Asseco Resovii.

Gospodarze udanie rozpoczęli mecz i od początku prowadzili. W połowie seta zwiększyli przewagę do 5 pkt (18:13), a potem dokładali kolejne punkty. Pewnie wygrali pierwsza partię, bo w każdym elemencie byli zespołem lepszym. Goście przede wszystkim słabo przyjmowali i mieli słabo zagrywkę.

Stracona szansa

Trzeci taki finał

Koncert siatkarzy Jastrzębskiego Węgla! Są coraz bliżej mistrzostwa Polski

W kolejnych odsłonach gra bardziej wyrównana, ale ostatnie słowo należało do gospodarze. W drugiej partii o wygranej zadecydowały trzy punkty Buckiego, którego wspierał Torey DeFalco. Amerykanin przyjmował z 50% dokładności oraz 72% skutecznością. Z kolei w trzeciej odsłonie gra toczyla się niemal punkt za punkt. Uros Kovacević zaserwował w siatkę, zaś Jan Kozamrenik powstrzymał blokiem rywali. I w ten oto sposób zespół Asseco Resovii jest bliżej brązowego medalu.

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę w Zawierciu o 14.30.

Asseco Resovia – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)

Stan rywalizacji 2-1

Asseco: Drzyzga (2), Piotrowski, Kozamrenik (4), Bucki (9), DeFalco (24), Kochanowski (8), Zatorski (libero) oraz Muzaj (1), Kędzierski. Trener Giampaolo MEDEI.

Aluron CMC: Tavares (2), Kwolek (14), Zniszczoł (6), Konarski (10), Kovacević (10), Szalacha, Danani (libero) oraz Kozłowski, Dulski (2), Kalembka. Trener Michał WINIARSKI.

Sędziowali: Tomasz Flis (Kraków) i Piotr Kasprzyk (Libiąż). Widzów 2750.

I: 10:6, 15:11, 20:15, 25:19.

II: 10:6, 15:11, 20:19, 25:22.

III: 9:10, 14:15, 19:20, 25:23.