Wicelider zatrzymany

W pierwszym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia wygrała przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin. Zobacz, jaki padł w meczu Cracovia – Zagłębie Lubin wynik, a także zobacz gole z tego spotkania.

Cracovia – Zagłębie Lubin. Relacja i wynik meczu

W 3. kolejce ekstraklasy Cracovia wygrała na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:0. Piątkowy rywal z kolei zremisował u siebie w Lubinie 1:1 z Lechem Poznań. Zespół Waldemara Fornalika przez mijający tydzień był wiceliderem ekstraklasy.

Drużyna Waldemara Fornalika poniosła w Krakowie pierwszą porażkę w bieżących rozgrywkach.

Gospodarze nie mieli żadnego respektu dla wicelidera tabeli i od razu ruszyli z impetem na podopiecznych trenera Waldemara Fornalika. Grający w nietypowych, żółtych strojach, „miedziowi” zostali trafieni już w 10 minucie spotkania.

Fin Benjamin Kallman prawą stroną wjechał w pole karne rywali, wycofał piłkę na 16. metr do Patryka Makucha, który precyzyjnym strzałem w krótki róg pokonał Szymona Weiraucha. Niewiele brakowało, by w 21 minucie „Pasy” podwyższyły prowadzenie. Z prawej flanki centrował Makuch, futbolówka spadła przed pole karne, a tam Paweł Jaroszyński huknął z lewej nogi z półwoleja i trafił w poprzeczkę!

To mógł być gol z kategorii „stadiony świata”. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W 35 minucie meczu z prawej strony dośrodkował Japończyk Takuto Oshima, a Makuch strzałem głową umieścił piłkę w bramce Zagłębia.

W II połowie piłkarze z Lubina starali się strzelić kontaktowego gola, który dodałby im wiatru w żagle, ale ich próby były nieudane. Z reguły ich strzały były albo niecelne (główka Damiana Dąbrowskiego w 59 min, strzały Mateusza Wdowiaka w 80 min i Kacpra Chodyny w 84 min), albo w środek bramki (Tomasz Makowski w 70 min). Takich uderzeń bramkarz „Pasów” Sebastian Madejski nie miał prawa przepuścić do siatki.

W 90 minucie w polu karnym Cracovii „padł jak kawka” Mateusz Grzybek i sędzia Daniel Stefański po analizie VAR przyznał gościom rzut karny. Chodyna uderzył bezbłędnie z 11. metrów i skorygował wynik.

Cracovia – Zagłębie Lubin 2:1 (2:0)

1:0 – Makuch, 10 min (asysta Kallman),

2:0 – Makuch, 35 min (głową, asysta Oshima),

2:1 – Chodyna, 90+2 min (karny).

CRACOVIA: Madejski – Jugas, Ghita, Hoskonen – Rapa, Atanasov (88. Jodłowski), Oshima, Jaroszyński – Rakoczy (75. Kakabadze) – Kallman (75. Bochnak), Makuch (82. Śmiglewski). Trener Jacek ZIELIŃSKI. Rezerwowi: Hroszszo, Stachera, Rózga, Kolec, Zaucha.

ZAGŁĘBIE: Weirauch – Kłudka, Nalepa (68. Kruk), B. Kopacz, Grzybek – Dąbrowski, Makowski (82. Mróz) – Chodyna, Pieńko (56. Bułeca), Bohar (56. Wdowiak) – Kurminowski (68. Woźniak). Trener Waldemar FORNALIK. Rezerwowi: Burić, Orlikowski, Kocaba, Gaprindaszwili.

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz) . Asystenci: Dawid Golis (Skierniewice) i Filip Sierant (Warszawa). Widzów 8437. Żółte kartki: Oshima (73. faul), Śmiglewski (90+9. faul) – Nalepa (2. faul), Kłudka (9. faul), Chodyna (55. faul),

Piłkarz meczu Patryk MAKUCH.

Na zdjęciu: Japończyk Takuto Oshima (z lewej) zapisał na swoim koncie asystę przy drugim golu dla Cracovii. Tomasz Makowski (z prawej) nie zdołał go powstrzymać.