Duet z I ligi

Miedź Legnica pozyskała już sześciu nowych piłkarzy, dwa ostatniej nabytki ostatnio grały na zapleczu ekstraklasy.


Prawie 31-letni (urodzony 31 lipca 1992 roku) skrzydłowy Damian Michalik dołącza do Miedzi Legnica. Wychowanek Górnika Czerwionka podpisał z zespołem prowadzonym przez trenera Radosława Bellę dwuletni kontrakt, który zawiera również opcję przedłużenia o rok. Do drużyny znad Kaczawy Michalik przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego ze Stali Rzeszów.

Nowy nabytek zielono-niebiesko-czerwonych w minionym sezonie w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi zagrał w 32. meczach, w których strzelił dziesięć goli i dołożył do tego dorobku tyle samo asyst. Łącznie wystąpił w 129 spotkaniach na zapleczu ekstraklasy, zdobywając w nich 19 bramek i zaliczając 21 asyst. Szczebel niżej rozegrał 88 meczów, w których zapisał na swoim koncie 24 trafienia i 20 asyst. W sześciu starciach Fortuna Pucharu Polski strzelił dwa gole i dołożył do nich asystę. Z kolei w trzech pojedynkach barażowych miał na koncie asystę. W szatni Miedzi Michalik spotka znajome twarze. Z Kamilem Drygasem zna się z okresu wspólnych występów w Zawiszy Bydgoszcz. Natomiast z Andrzejem Niewulisem dzielił szatnię w Rakowie Częstochowa.

– Mam nadzieję, że z Miedzią bardzo szybko znajdę się w PKO BP Ekstraklasie – powiedział na oficjalnej stronie klubu z Legnicy Damian Michalik po podpisaniu kontraktu.

– Wizja rozwoju klubu i jego cel, którym jest powrót do elity, by zadomowić się w niej na stałe, przekonały mnie do przyjścia do Legnicy.


Czytaj także:


Kolejnym nowym nabytkiem spadkowicza z ekstraklasy jest niespełna 21-letni (urodziny będzie obchodził 28 lipca) napastnik, Bartosz Guzdek. Wychowanek Rekordu Bielsko-Biała podpisał z zielono-niebiesko-czerwonymi 4-letnią umowę. Mierzący 190 cm piłkarz w sezonie 2021/2022 wywalczył z Widzewem Łódź awans do PKO Bank Polski Ekstraklasy, strzelając w 30. meczach Fortuna 1. Ligi sześć goli, a także notując dwie asysty. W minionym sezonie Guzdek grał w I-ligowej Odrze Opole – pojawił się na boisku w 24. meczach, w których dwukrotnie (z Sandecją Nowy Sącz i Stalą Rzeszów) wpisał się na listę zdobywców bramek.

– Bardzo cieszę się z zainteresowania ze strony Miedzi Legnica – przyznał po złożeniu autografu pod kontraktem Bartosz Guzdek.

– Na pewno chciałbym pomóc klubowi wrócić do miejsca, w którym powinien być, czyli do PKO BP Ekstraklasy. Zrobię wszystko, żeby w kolejnym sezonie tak się stało.

Do tej pory Miedź Legnica pozyskała sześciu nowych zawodników. Oprócz wyżej wymieninych do ekipy trenera Radosława Belli dołączyli Daniel Stanclik (GKS Jastrzębie), Florian Hartherz (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Kamil Antonik (Apklan Resovia Rzeszów) i Krzysztof Drzazga (Podbeskidzie Bielko-Biała).


Na zdjęciu: Bramkostrzelny skrzydłowy Damian Michalik jest jednym z nowych nabytków „Miedzianki”.
Fot. miedzlegnica.eu


Pamiętajcie – jesteśmy dla oczywiście Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie wykupić nas także w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.