Małecki polecał

Dawid Olejarka przeniósł się ze Stali Rzeszów do Wisły Kraków. „Białej gwieździe” polecał go Patryk Małecki.


Niespełna 22-letni środkowy pomocnik podpisał pod Wawelem trzyletni kontrakt. Przez dwa ostatnie sezony dzielił szatnię i występował z Małeckim w klubie z Rzeszowa. W poniedziałek wraz z nowym zespołem wyjedzie na zgrupowanie do Sanoka.

Dobrze przyjęty

„Mały” jest świetnie znany kibicom Wisły, z którą zdobył trzy tytuły mistrza Polski. Nic dziwnego, że gdy dział sportowy krakowskiego klubu zainteresował się Dawidem Olejarką, skontaktował się ze swoim byłym graczem. 35-latek, który po sezonie również opuścił Stal, bardzo chwalił młodszego kolegę i bardzo go polecał. Nowemu zawodnikowi krakowian mógł też opowiedzieć, z czym wiąże się gra w jednym z największych polskich klubów.

Przed Olejarką nowe wyzwanie. Nie tylko dlatego, że trafił do większego klubu, bo na jego pozycję Wisła sprowadziła także Goku Romana z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na razie poznaje Wisłę i panujące w niej zasady.


Czytaj także:


– Towarzyszą mi same pozytywne emocje. Koledzy z szatni bardzo dobrze mnie przyjęli i od samego początku służą pomocą. W pierwszym dniu trener oprowadził mnie po bazie, co na pewno było sporym ułatwieniem. Aklimatyzacja przebiega więc pomyślnie, a ja czuję się coraz swobodniej i mam nadzieję, że będzie tak też na boisku i w każdym kolejnym dniu – powiedział piłkarz w rozmowie z internetowym serwisem Wisły.

Ofensywny pomocnik od dziecka podziwiał styl gry Mesuta Oezila. Podobało mu się, jak były reprezentant Niemiec poruszał się po boisku i operował piłką. Teraz stara się wzorować na Kevinie De Bruyne.

Jednak jadą

Po zakończeniu nieudanego sezonu nie zanosiło się, że piłkarze pierwszoligowca latem wyjadą na zgrupowanie. Co prawda w Myślenicach mogą liczyć na niezłe warunki, jednak taki wyjazd ma też inne zalety. Zespół choć na chwilę będzie mógł się odciąć od problemów rodzinnych i nie tracić czasu na dojazdy z Krakowa. Klub znalazł środki na czterodniowy wyjazd do Sanoka, od 3 do 6 lipca „Biała gwiazda” będzie stacjonować w hotelu Wiki Sanok Events & Bowling, obok którego znajdują się boiska z naturalną i sztuczną nawierzchnią. Zespół będzie też mógł korzystać z siłowni i kompleksu SPA.

W czasie tego krótkiego pobytu Wisła nie rozegra sparingu. Dopiero dzień po powrocie w Myślenicach podejmie Hapoel Beer Szewa, wicemistrza Izraela. Pierwszy mecz kontrolny krakowianie rozegrają już jutro o godzinie 11.30 ze Stalą Mielec.

Druga drużyna

Niedługo ruszą przygotowania reaktywowanych rezerw, które przystąpią do IV ligi. Treningi i mecze w roli gospodarza będą się odbywać na stadionie Dalinu Myślenice, który mieści się nieopodal baz treningowej klubu. Dalin będzie też jednym z rywali „Białej gwiazdy”. Na razie klub nie poinformował o składzie sztabu trenerskiego dla tego zespołu. Wiadomo natomiast, że w lipcu czekają go cztery sparingu: z Górnikiem II Zabrze, Czarnymi Połaniec, KS Wiązownica i Starem Starachowice.

Po dołączeniu drugiej drużyny „Białej gwiazdy” w rozgrywkach IV ligi małopolskiej będzie brało udział 19 drużyn i w każdej kolejce jeden będzie pauzował. Na razie licencję, poza krakowianami, otrzymało osiem innych klubów. Sezon ruszy w pierwszy weekend sierpnia, runda jesienna zakończy się 18-19 listopada. Wszystkie spotkania tego poziomu są nagrywane i można je później oglądać. Z niektórych jest prowadzona transmisja na żywo na kanale YouTube Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.


Na zdjęciu: Dawid Olejarka zapracował w Stali na transfer do Wisły.
Fot. Marcin Bulanda/PressFocus.pl


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.