Decyzje zapadają

Pomocnik Michał Kaput zostanie wypożyczony do Radomiaka, Tom Hateley blisko przedłużenia kontraktu, a Alex Sobczyk odchodzi z Piasta.


Decyzje kadrowe w Piaście

Początek przygotowań to też ważne decyzje dot. kadry gliwiczan. Pierwszą z nich było wystawienie na listę transferową dwóch napastników: Hiszpana Alberto Torila i Estończyka Rauno Sappinena. Po kilku dniach wiadomo jeszcze więcej, jak ma wyglądać kadra gliwiczan w kolejnym sezonie. Nie będzie w niej Michała Kaputa.

Nie przebił się

Środkowy pomocnik nie potrafił się przebić do pierwszego składu Piasta i już w poprzednim oknie transferowym chciał poszukać dla siebie miejsca z większymi szansami na grę. Wtedy jednak nie otrzymał zielonego światła. Teraz jest inaczej, bo doszło do finału rozmów pomiędzy władzami Piasta a Radomiaka. Klub z Radomia od dawna mocno chciał powrotu Kaputa, ale negocjacje spowalniało ustalenie kwoty wykupu.

Na razie pomocnik ma iść na wypożyczenie, a po sezonie Radomiak może aktywować ową klauzulę. W Piaście 25-latek rozegrał trzydzieści meczów i zanotował jedną asystę.

Czeka na kontrakt

Na nowy kontrakt z kolei czeka Tom Hateley. Anglik, który wiosną częściej był rezerwowym, za kilka dni formalnie pozostanie bez kontraktu, chyba że… złoży podpis pod nową umową. W ostatnim czasie doszło do zbliżenia obu stron i pozostanie doświadczonego pomocnika jest niemal pewne. Do zmiany doszło za to w ataku, gdzie gliwiczanie podziękowali napastnikowi numer trzy w hierarchii trenera Aleksandara Vukovicia.

Zdecydowano inaczej

Alex Sobczyk, bo o nim mowa, zimą został sprowadzony w trybie awaryjnym, a jego półroczna umowa zawierała możliwość przedłużenia ze strony klubu. Przy Okrzei zdecydowano inaczej i podziękowano za usługi piłkarzowi. 26-letni Sobczyk od lutego rozegrał dziesięć meczów i nie strzelił żadnej bramki. Wobec tego Piast będzie musiał rozglądać się za napastnikiem, bowiem w kadrze został tylko doświadczony Kamil Wilczek oraz młody Gabriel Kirjeczyk. O angaż z kolei stara się Marcel Bykowski z Olimpii Zambrów. 18-letni ofensywny gracz, który najczęściej grywał w ataku, w 33. meczach trzeciej ligi strzelił pięć goli. Teraz Bykowski do końca tego tygodnia jest sprawdzany przez trenera Vukovicia i jego sztab.


Czytaj także w kategorii ekstraklasa


W następnym tygodniu do gliwickiej drużyny dołączy… Arkadiusz Pyrka. Boczny obrońca otrzymał dodatkowy tydzień urlopu ze względu na obecność na zgrupowaniu kadry Fernando Santosa i grze dla młodzieżowej reprezentacji Polski.


Na zdjęciu: Decyzje kadrowe w Piaście. Alex Sobczyk odszedł z klubu.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.