Wyjątkowy fart gości

GKS Jastrzębie uniknął porażki w Lubinie dzięki skutecznie wykonanemu rzutowi karnemu przez Michała Bednarskiego w 99 minucie meczu!

Kibice GKS-u Jastrzębie nie mają prawa nudzić się na meczach swojej drużyny. Może nie oglądają zbyt wielu bramek, ale sędziowie kartek w nich nie skąpią, to na pewno. W poprzednim pojedynku z Chojniczanką Aleksander Borowiak z Poznania pokazał 11 żółtych kartek i trzy czerwone. Jego kolega z Koszalina, Piotr Pazdecki, w czwartkowym spotkaniu z Zagłębiem II Lubin, tak bardzo nie „wychylał się”, ale normę wykręcił niczego sobie – 8 żółtych kartek i dwie czerwone.

W meczu korzystniejsze wrażenie pozostawili po sobie gospodarze, o czym mogą zaświadczyć statystyki. Oto one: posiadanie piłki 53-47%, strzały celne 5:3, strzały niecelne 4:2, faule 16:19, rzuty wolne 21:15, rzuty rożne 2:5, spalone 0:2. Śmiem twierdzić, że gdyby rezerwy Zagłębia kończyły mecz w komplecie, wzbogaciłyby się o trzy punkty i po 14. kolejkach zajmowały 9-10 miejsce w tabeli.

Niestety, dwaj doświadczeni zawodnicy, czyli 29-letni stoper Jarosław Jach oraz o trzy lata młodszy od niego Gruzin Tornike Gaprindaszwili, wykazali się brakiem rozsądku i przedwcześnie musieli opuścić boisko. Ich brak na murawie, zwłaszcza Jacha, napędził rywali, którzy ponad pół godziny grali z przewagą jednego zawodnika i gonili wynik.

Lubinianie prowadzili od 24. minuty po strzale 18-letniego pomocnika, Kacpra Terleckiego. Gdyby mecz zakończył się w regulaminowych 90 minutach, komplet punktów zdobyliby „miedziowi”. Sędzia z Koszalina Piotr Pazdecki przedłużył spotkanie o sześć minut (tyle pokazał na tablicy sędzia techniczny Kacper Kendzia), a gola na wagę jednego punktu zdobył dla zespołu z Jastrzębia Michał Bednarski dopiero w 99 minucie z rzutu karnego. Z pewnością goście mieli dużo szczęścia, że uniknęli piątej porażki w meczu wyjazdowym.

Karol Habrych

Zagłębie II Lubin – GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)

1:0 – Terlecki, 24 min, 1:1 – Bednarski, 90+9 min (karny).

ZAGŁĘBIE: Burić – Kolan, Nalepa, Jach, Mata – Gaprindaszwili, Kocaba (81. Kizyma), Terlecki, Kusztal (71. Lepczyński), Bohar (58. Kruszelnicki) – Adamski (58. Dudziński). Trener Paweł SOCHACKI.

JASTRZĘBIE: Drazik – Fietz, Rogala (46. Jadach), Zacharczenko, Kargul-Grobla – Ali (46. Gołuch), Maszkowski, Matuszek, Guilherme, Kiebzak – Bednarski. Trener Piotr DZIEWICKI.

Sędziował Piotr Pazdecki (Koszalin). Widzów 243. Żółte kartki: Kusztal, Jach, Nalepa, Gaprindaszwili – Rogala, Kargul-Grobla; czerwone kartki: Jach (63. druga żółta), Gaprindaszwili (89. druga żółta).

Piłkarz meczu – Kacper TERLECKI.

Na zdjęciu: Napastnik GKS-u Jastrzębie Michał Bednarski (drugi z prawej) strzelił gola na wagę remisu w Lubinie.