Zobacz
Do góry

Feta w Gwardii Opole. Trener szczęśliwy i dumny, a prezes… się pożegnał

Po zaciętym, ale zwycięskim dwumeczu z MMTS-em Kwidzyn Gwardia została trzecią siłą PGNiG Superligi.

Takiej fety w Opolu nie było przynajmniej od pół wieku – oddany dwa lata temu po generalnym remoncie „Okrąglak” od tej pory nie był tak pełny i gorący, jak w piątkowy wieczór. Długo po meczu zawodnicy i trenerzy Gwardii nie schodzili z parkietu, rozmawiając i ciesząc się wspólnie z kibicami. Lał się szampan, w szatniach piwo. Integracja przeniosła się szybko do znajdującego się w kompleksie Stegu Areny Pubu „16” i trwała do świtu. Już w ścisłym gronie gwardziści fetowali sukces w Zakopanem, dokąd po Gali Gladiatorów mieli dołączyć nominowani do nagród trener Rafał Kuptel oraz Adam Malcher i Mateusz Jankowski.

– Jestem szczęśliwy. Nasza hala była wspaniała, kibiców było najwięcej, odkąd tu pracuję, bardzo nam pomogli w zdobyciu medalu. Oczywiście dziękuję zespołowi, był fantastyczny. Cieszę się, że mogę pracować z takimi ludźmi – mówił wyraźnie już rozluźniony i wzruszony szkoleniowiec. Nie jest tajemnicą, że Kuptel miał propozycje z innych klubów, ale w Opolu zostanie przynajmniej jeszcze przez rok.

– Mamy brąz! Następne moje marzenie, które zrealizowałem w Opolu. Nie spoczniemy na tym. Będziemy dążyć coraz wyżej i wyżej – zapowiedział Adam Malcher. – Medal w wieku 20 lat to duże osiągnięcie, nagroda za ciężką pracę w całym sezonie – podkreślał z kolei o 13 lat młodszy od „Jogiego” obrotowy Jan Klimków. – Zdecydowały charakter, serce do walki i team spirit, bo mamy świetną atmosferę w szatni, co przekłada się na wyniki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Także tego. Mamy brąz @pgnigsuperliga !!!!!

Post udostępniony przez KPR GWARDIA OPOLE (@kprgwardiaopole)

– Gdy przychodziłem do Opola cztery lata temu, nie sądziłem, że moja przygoda tu zakończy się tak wspaniale. Lepszego pożegnania nie mogłem sobie wymarzyć, zapisałem się w historii klubu – podkreślał Antoni Łangowski, który podczas ceremonii medalowej pożegnał się z Gwardią.

Pod koniec spotkania z MMTS-em „Tolek” spiął się nerwowo z Kacprem Adamskim, byłym graczem Gwardii. – Ja dostałem w mordę w pierwszym meczu, „Tolek” teraz, przybiliśmy po meczu piątkę. Było show, przynajmniej tutaj jest remis – gorzko uśmiechał się rozgrywający MMTS-u. – Walczyliśmy jak lwy, niestety zajęliśmy najgorsze miejsce dla sportowców. Jest niedosyt, chcieliśmy założyć medale i wrócić z nimi do Kwidzyna.

Dosyć nieoczekiwanie poza Łangowskim i Mindaugasem Tarcijonasem z Gwardią pożegnał się prezes Marcin Sabat. – Wypełniłem dwuletni kontrakt, a drużyna osiągnęła z nawiązką cel, jakim była próba zdobycia medalu. Zadanie wykonane, misja zakończona – stwierdził Sabat.

Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi. Decyzja leży w gestii właściciela, którym jest miejska spółka Wodociągi i Kanalizacje.

Zobacz jeszcze: Mateusz Jankowski, czyli skrajny optymista z Gwardii

Jankowski: Jestem skrajnym optymistą

 

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w PGNiG Superliga

 • Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo VIVE

  Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wygrali na wyjeździe z białoruskim Mieszkowem Brześć 31:27 (15:9) w piątej kolejce grupy B Ligi Mistrzów....

  PAP19 października 2019
 • Piłka ręczna. Chłopaki nie płaczą?

  Sezon nie trwa jeszcze dwóch miesięcy, a Vive przegrało już trzy razy, w kraju i w Lidze Mistrzów. - Mamy bardzo...

  tom19 października 2019
 • Ile znaczy bramkarz

  Pewne trzy punkty NMC Górnika i Gwardii Opole w 8. kolejce. PGNiG Superliga daje czas reprezentacji.

  Tomasz Mucha16 października 2019
 • Górnik do Magdeburga!

  W trzeciej rundzie eliminacji Pucharu EHF zespół NMC Górnika Zabrze zmierzy się z zespołem Piotra Chrapkowskiego, bundesligowym SC Magdeburg!

  Tomasz Mucha15 października 2019
 • NMC Górnik goni mocarzy

    Mecz 7. kolejki PGNiG Superligi z MMTS-em rozegrano awansem z racji udziału śląskiej siódemki w rozgrywkach Pucharu EHF – w...

  tom8 października 2019
 • Trzy bramki zaliczki Górnika

  W pierwszym meczu drugiej rundy eliminacyjnej Pucharu EHF NMC Górnik pokonał w Zabrzu izraelski Maccabi Rishon Lezion 29:26.

  Tomasz Mucha5 października 2019
 • NMC Górnik Zabrze. „Lijek” nie pompuje balona

  Przed rokiem NMC Górnik sensacyjnie wygrał w Orlen Arenie. Czy pod kierunkiem Marcina Lijewskiego zabrzan stać na kolejne zaskoczenie?

  Tomasz Mucha24 września 2019
 • Sićko rozstrzelał Energę

  Skuteczny Szymon Sićko oraz Martin Galia w bramce poprowadzili NMC Górnika do trzeciej wygranej w sezonie.

  Tomasz Mucha21 września 2019
 • Sił na pół godziny

  Przez 30 minut zanosiło się na to, że z Kielc NMC Górnik wróci z podniesiona głową. Jednak druga połowa to wrażenie...

  Tomasz Mucha11 września 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com