„Magic” nadal rządzi!

Kierownictwo Śląska Wrocław podpisało z trenerem Jackiem Magierą nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.


W ubiegłym tygodniu w przestrzeni medialnej krążyła informacja, że włodarze wrocławskiego Śląska porozumieli się z trenerem Jackiem Magierą w kwestii nowej umowy. 46-letni szkoleniowiec miał jeszcze ofertę z I-ligowej Stali Rzeszów, ale większym wyzwaniem dla niego było kontynuowanie pracy w klubie z Oporowskiej. Słowo stało się ciałem w poniedziałek, 5 czerwca. Tego dnia Śląsk oficjalnie podał, że w nadchodzącym sezonie drużynę poprowadzi Jacek Magiera, z którym podpisano kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku. Najbliższymi współpracownikami „Magica” będą 44-letni Tomasz Łuczywek i 34-letni Paweł Kozub. O innych trenerach, którzy dołączą do nowego sztabu. Klub poinformuje w późniejszym terminie.

Jacek Magiera po raz pierwszy został trenerem Śląska 22 marca 2021 roku i doprowadził zespół z Oporowskiej do 4. miejsca, wyprzedzając Wartę Poznań dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich meczów (2:1 i 3:2). Dzięki temu wynikowi Śląsk grał w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. „Magic” poprowadził zielono-biało-czerwonych w 39 meczach, a przestał pełnić obowiązki 8 marca 2022 roku. Na jeden dzień zastąpił go Krzysztof Wołczek, a potem na „karuzelę” wskoczył Piotr Tworek.

Po raz drugi trener magiera wziął w swoje ręce stery Śląska 21 kwietnia br., zastępując Ivana Djurdjevicia. W sześciu ostatnich kolejkach sezonu zdołał odmienić grę zespołu (zdobył 7 pkt.) i mimo bardzo trudnej sytuacji w tabeli Śląsk utrzymał się w ekstraklasie.


Czytaj także:


– Nie miałem żadnych wątpliwości, gdy pojawiła się możliwość powrotu do Śląska pod koniec sezonu – przyznał Jacek Magiera.

– Było to wielkie wyzwanie i zarazem doświadczenie, którego nie da się nabyć na żadnym z kursów trenerskich. Najważniejsze, że zrealizowaliśmy cel i Śląsk nadal będzie grał w PKO BP Ekstraklasie. Cieszę się, że będę kontynuował pracę we Wrocławiu. Kibice w tym mieście są spragnieni dobrej piłki i będziemy chcieli sprostać tym oczekiwaniom.

– Jacek Magiera przejął drużynę w momencie, gdy liczyło się tylko jedno – utrzymać Śląsk w ekstraklasie – powiedział prezes wrocławskiego klubu, Piotr Waśniewski.

– Wykonał to zadanie, a ponadto w każdym kolejnym meczu zespół pod jego wodzą grał znacznie lepiej. Potwierdził tym samym, że nawet w tak krótkim czasie potrafi wykorzystać potencjał naszych zawodników. Uznaliśmy, że przedłużenie współpracy z Jackiem Magierą jest w tym momencie naturalnym krokiem.


Czyta więcej o: Jacek Magiera


Na zakończenie jeszcze jedna informacja. Otóż holenderski klubu PSV Eindhoven zainteresował się niespełna 17-letnim (urodzony 28 września 2006 roku) pomocnikiem Śląska, Karolem Borysem. Wychowanek Czarnych Otmuchów w minionym sezonie wystąpił w ekstraklasie w sześciu meczach, spędzając na boisku 180 minut. Poza tym jest reprezentantem Polsku U-17. Rodzice młodego piłkarza wyrazili zgodę na testy swojego syna w holenderskim klubie .Działacze Śląska czekają na konkretną ofertę w przypadku transferu. Gdyby oba kluby doszły do porozumienia, Borys przechodząc do PSV na początku występowałby w drugiej drużynie, która gra na zapleczu Eredivisie.


Na zdjęciu: Jacek Magiera podpisał ze Śląskiem nowy, dwuletni kontrakt.
Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.