Pod batutą Argentyńczyka

Marcelo Mendez zostaje. Władze Jastrzębskiego Węgla liczą, że pod jego wodzą drużyna obroni mistrzostwo kraju.


Marcelo Mendez szkoleniowcem siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju został przed minionym sezonem. Zastąpił Włocha Andreę Gardiniego, podpisując umowę na sezon. Jego pierwszy rok pracy to pasmo sukcesów – jastrzębianie wywalczyli mistrzostwo i Superpuchar Polski. Dotarli też do finału Ligi Mistrzów oraz Pucharu Polski. W obu przegrali z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

– Jestem bardzo szczęśliwy, bo graliśmy naprawdę dobrze w play offie PlusLigi. Po 10 dniach przerwy bardzo chcieliśmy wygrać w Turynie, walczyliśmy, ale nie zagraliśmy zbyt dobrze. To było coś zupełnie innego niż liga, w której jest więcej opcji, by coś zmienić. Jeden mecz jest trudny, musisz zagrać bardzo dobrze, by go wygrać, ale wtedy to rywale zrobili mniej błędów i zwyciężyli. To był bardzo emocjonalny mecz, ale najlepszą siatkówkę zaprezentowaliśmy w play offie ekstraklasy – mówił Marcelo Mendez, podsumowując swój pierwszy roku pracy w Jastrzębiu-Zdroju.

W kolejnym sezonie będzie miał szansę na poprawę tego wyniku, bo zdecydował się na pozostanie w JW. – Czuję się tutaj dobrze, nawet bardzo dobrze. Kocham ten klub. Dał mi możliwość walki o najwyższe cele w najważniejszych turniejach. Mam świetny sztab, doskonałych zawodników, najlepszych na świecie. Mamy świetną atmosferę na meczach. Uwielbiam naszych kibiców, są naszym dodatkowym zawodnikiem. Spełnione są tu wszystkie warunki do tego, by walczyć. Spróbujemy znowu wygrać każde rozgrywki i turnieje, dojść do finałów, powtórzyć ten sezon – zadeklarował Marcelo Mendez.


Czytaj także w kategorii SIATKÓWKA:


59-letni szkoleniowiec pracował w przeszłości m.in. w brazylijskiej Sadzie Cruzeiro, z która sześć razy świętował mistrzostwo kraju. Od 2018 roku jest też selekcjonerem reprezentacji Argentyny. – Cieszę się bardzo, że trener Marcelo Mendez zostaje z nami. Osiągnięciami z tego sezonu potwierdził, iż jest wybitnym fachowcem. Perfekcyjnie przygotował zespół na decydującą część rozgrywek, czego dowodem była nasza dominacja w play offie PlusLigi. Styl, w jakim nasza drużyna sięgnęła po mistrzostwo kraju, był imponujący. Za nami najlepszy sezon w historii klubu, a trener miał w te sukcesy ogromny wkład – ocenił prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.


Na zdjęciu: Marcelo Mendez zostaje, by walczyć z Jastrzębskim Węglem o kolejne mistrzostwo.

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.