Jedenastka „Sportu” 3. kolejki ekstraklasy!

3. kolejka rozgrywek ekstraklasy już za nami. Zobacz jak wygląda jedenastka „Sportu” 3. kolejki ekstraklasy 2023/2024 i jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.


Aleksander BOBEK – nota 8. ŁKS Łódź (bramkarz)

Seria świetnych interwencji 19-latka przyczyniła się do pierwszych w sezonie punktów ŁKS-u. Skapitulował dopiero w 88 minucie po rzucie karnym. Kielczanie z pewnością będą go pamiętać.

Micha BLAŻIĆ – nota 7. Lech Poznań (obrońca)

Uratował Lechowi remis w Lubinie, głową wieńcząc dośrodkowanie Joela Pereiry z rzutu rożnego. Niewiele brakowało, by w końcówce po raz drugi pokonał Szymona Weiraucha, ale tym razem górą był golkiper Zagłębia.

Aleks ŁAWNICZAK – nota 7. Zagłębie Lubin (obrońca)

Spośród zawodników Zagłębia, nieprzyzwyczajonych do gry przy pełnych trybunach lubińskiego stadionu, prezentował się najlepiej podczas hitowego spotkania z Lechem Poznań.

Yuri RIBEIRO – nota 7. Legia Warszawa (obrońca

Najsolidniejszy z obrońców Legii w gładko wygranym meczu z Ruchem, dwukrotnie w porę powstrzymał rozpędzającego się w polu karnym Kacpra Michalskiego.

Bartłomiej WDOWIK – nota 7. Jagiellonia Białystok (pomocnik)

Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego dał Jagiellonii zwycięstwo z Widzewem. To pierwszy piłkarz w tym sezonie ekstraklasy, który trafił do siatki bezpośrednio z tego stałego fragmentu gry.

Paweł WSZOŁEK – nota 7. Legia Warszawa (pomocnik)

Pokazał Tomaszowi Wójtowiczowi, jak wiele brakuje mu jeszcze, by myślał o wypłynięciu z szeregów „Niebieskich” na szersze wody. Przy bramce na 1:0 asystę zabrał mu Maciej Rosołek, przedłużając jeszcze tor lotu dośrodkowanej z prawej flanki piłki, którą do siatki wpakował Marc Gual.

Miguel LUIS – nota 7. Warta Poznań (pomocnik)

Przypomniał się w Częstochowie, w której grał, nim trafił do Warty. Jego strzał zapewnił poznaniakom prowadzenie, a finalnie – cenny punkt przywieziony spod Jasnej Góry.

JOSUE – nota 7. Legia Warszawa (pomocnik)

Mimo że Kosta Runjaić oszczędzał go po zwycięskim boju z Ordabasami, a przed starciem z Austrią Wiedeń, to i tak dał się „Niebieskim” we znaki, mocnym uderzeniem lewą nogą pieczętując zwycięstwo Legii.

Maciej ŚLIWA – nota 7. ŁKS Łódź (pomocnik)

Show skradł wszystkim Aleksander Bobek, ale spośród zawodników z pola, najlepszy w szeregach ŁKS-u, świętującego pierwsze zwycięstwo po powrocie do ekstraklasy, był Śliwa, nakręcając w środku pola grę beniaminka.

Bartłomiej PAWŁOWSKI – nota 7 Widzew Łódź (napastnik)

Robił wszystko, by Widzew nie wracał z Białegostoku na tarczy, zanotował ładną asystę przy efektownym trafieniu Ernesta Terpiłowskiego, ale miał bardzo ograniczone wsparcie w kolegach.

Marc GUAL – nota 8. Legia Warszawa (napastnik)

Między 19, a 23 minutą najpierw zdobył bramkę, a potem został sfaulowany na czerwoną kartkę przez Konrada Kasolika, układając losy starcia warszawian z beniaminkiem z Chorzowa.


JEDENASTKA „SPORTU” 3, KOLEJKI EKSTRAKLASY 2023/2024

Bobek (ŁKS) 8
Blażić (Lech) 7, Ławniczak (Zagłębie) 7, Ribeiro (Legia) 7
Wszołek (Legia) 7, Luis (Warta) 7, Josue (Legia) 7, Śliwa (ŁKS) 7, Wdowik (Jagiellonia) 7
Pawłowski (Widzew) 7, Gual (Legia) 8


Tabela ekstraklasy


Na zdjęciu: Yuri Ribeiro zasłużył oczywiście na miejsce w naszej jedenastce „Sportu” 3. kolejki ekstraklasy 2023/2024.
Fot. Norbert Barczyk/PressFocus