Wygrana ŁKS w samej końcówce

Trafienie Artemijus Tutyskinasa dało ŁKS-owi wygraną 2:1 z Koroną. Do drugiej połowy Szymon Marciniak doliczył… 13 minut!

W 26 minucie meczu w Łodzi Szymon Marciniak wskazał na jedenasty metr, po wejściu Miłosza Trojaka w Macieja Śliwę. Można było dyskutować czy był karny, ale taka była decyzja naszego eksportowego arbitra. Pewnym wykonawcą był Dani Ramirez i grający od pierwszej minuty ofensywnie „ełkaesiacy” mogli się cieszyć z premierowego gola w bieżących rozgrywkach. Dla Hiszpana był to z kolei pierwszy gol od 1,5 roku, kiedy reprezentował jeszcze Lecha.

W 40 minucie kolejna świetna interwencja w tym sezonie 19-letniego Aleksandra Bobka. Młody bramkarz beniaminka w świetnym stylu sparował dobrze bitą z wolnego piłkę przez Ronaldo Deaconu. Brawa bił także obecny na stadionie Józef Młynarczyk, jeden z najlepszych golkiperów w historii naszego futbolu. Kilka minut po przerwie kolejny celny strzał w wykonaniu starającego się Deaconu, ale znowu świetnie interweniował Bobka.

Trzecia kolejna doskonała interwencja bramkarza ŁKS-u miała miejsce w 69 minucie, kiedy odbił piłkę uderzaną głową przez Martina Remacle. Kielczanie zdecydowanie przeważali i bramka dla nich wisiała w powietrzu. To że tak nie było, to duża zasługa młodego golkipera.

W 84 minucie piłka wylądowała na ręce Adriena Louveau, interweniował VAR i sędzia Marciniak po raz drugi wskazał na jedenastkę. Tą na gola pewnie zamienił rezerwowy Adrian Dalmau. Do drugiej połowy arbitrzy doliczyli aż 13 minut i w samej końcówce do siatki, po uderzeniu głową trafił inny rezerwowy Artemijus Tutyskinas i łodzianie po dobrym, zaciętym oraz emocjonującym boju wygrali 2:1! Dzięki temu opuścili ostatnie miejsce w tabeli w ekstraklasy, na którym teraz jest Górnik Zabrze.

ŁKS Łódź – Korona Kielce 2:1 (1:0)

1:0 – Ramirez, 28 min (karny), 1:1 – Dalmau, 88 min (karny), 2:1 – Tutyskinas, 90+9. min (głową)

ŁKS: Bobek – Dankowski, Louveau, Flis, Głowacki – Ramirez (72. Marciniak), Lorenc, Mokrzycki, Hoti (79. Tutyskinas), Śliwa (79. Glapka) – Janczukowicz (56. Jurić). Trener Kazimierz MOSKAL.

KORONA: Dziekoński – Podgórski, Zator, Trojak, Godinho – Łukowski (65. Konstantyn), Takacz, Deaconu (65. Dalmau), Nono (74. Strzeboński), Czyżycki (46. Remacle) – Szykawka. Trener Kamil KUZERA.

Sędziował Szymon  Marciniak (Płock) widzów: 10428. Żółte kartki: Louveau  (39.), Jurić (85. faul)  – Podgórski (30. faul), Deaconu (54. faul).