Camilo Mena nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk oficjalnie potwierdziła pozyskanie kolejnego piłkarza w tym okienku transferowym. Do kadry gdańszczan dołącza Camilo Mena z mistrza Łotwy – Valmiery.


Piłkarz podpisał czteroletni kontrakt. Kolumbijczyk jeszcze niedawno walczył w barwach swojego poprzedniego klubu o awans do Ligi Mistrzów.

20-letni zawodnik jest gwiazdą na Łotwie. W zeszłym sezonie Virsligi strzelił 14 goli, a także zaliczył 14 asyst w 35 spotkaniach. Wiosną był wypożyczony do Jagielloni Białystok. W tym czasie rozegrał siedem spotkań, nie zanotował udziału przy ani jednej bramce.

Znany kierunek

Dla klubu z Pomorza to kolejny transfer z mistrza Łotwy. Wcześniej do klubu z tego samego miejsca dołączyli Rifet Kapić, a także Ivan Zhelizko. Pierwszy z wymienionych został wypożyczony na rok, a poprzedni sezon spędził w ukraińskim klubie Krywbas, gdzie rozegrał 23 mecze, strzelił 6 bramek i zaliczył 2 asysty.

Z kolei Ivan Zhelizko to 22-letni defensywny pomocnik, który zdecydował się na definitywny transfer. Z klubem związał się na cztery lata. W poprzednim sezonie rozegrał 16 spotkań w Virslidze, w których zdobył jedną bramkę, a także zaliczył jedną asystę. Wcześniej miał być blisko przejścia do Górnika Zabrze.


Czytaj także:


Skąd taki transferowy kierunek Lechii? Właścicielem Valmiery jest szwajcarski adwokat Ralph Oswald Isenegger. Rodak prezesa „biało-zielonych”, Paolo Urfera jest jego przyjacielem. Razem występowali już w różnych konfiguracjach biznesowych. W 2022 r. chcieli przejąć Wisłę Kraków. Wiele wskazuje na to, że sam właściciel mistrza Łotwy ma udziały w Lechii Gdańsk.

Kolejne wzmocnienia

Lechia Gdańsk rozpędza się w okienku transferowym i w najbliższym czasie do zespołu dołączą kolejni zawodnicy. Najbliżej jest dwóch obrońców. Jednym z nich jest Alvis Jaunzems, łotewski piłkarzy, który występuje na prawej stronie defensywy. Ma przyjść z… tak tak Valmiery.

Drugim nowym piłkarzem ma być Amir Feratović. 21-letni słoweński środkowy obrońca ma trafić do Gdańska na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu z portugalskiej Estrelli Amadora.


Na zdjęciu: Camilo Mena to oczywiście kolejne wzmocnienie pierwszoligowca z Gdańska.

Fot. lechia.pl