Grał już w ekstraklasie

Kolejnym nowym nabytkiem spadkowicza z ekstraklasy jest niespełna 25-letni pomocnik Kamil Antonik, który ostatnio grał w Resovii Rezszów.


Sezon 2022/2023 był wyjątkowo kiepski dla Miedzi Legnica. Pierwszy zespół spadł z hukiem z PKO BP Ekstraklasy, a egzekucja na rezerwach „Miedzianki” występujących w III lidze zostanie wykonana w najbliższą sobotę, 17 czerwca. Zespół, który najpierw prowadził Hubert Łysy, a od 11 października ubiegłego roku kieruje nim Łukasz Buliński, w 33 meczach zdobył tylko 29 punktów i nie ma już dla niego ratunku – zostanie zdegradowany do IV ligi.

Na trzy lata

Zostańmy jednak przy pierwszym zespole zielono-niebiesko-czerwonych. Zaraz po zakończeniu sezonu rozpoczęły się „wiosenne porządki”. Na nowego szkoleniowca został namaszczony Radosław Bella, który pełnił funkcję asystenta trenera Grzegorza Mokrego w poprzednim sztabie. Spadkowicz z ekstraklasy dokonał już trzech transferów. Najpierw zakontraktowano napastnika II-ligowego GKS-u Jastrzębie Daniela Stanclika. Później do drużyny znad Kaczawy dołączył niemiecki obrońca Florian Hartherz. Teraz ostatnim nabytkiem spadkowicza z ekstraklasy jest niespełna 25-letni pomocnik Kamil Antonik, który w poprzednim sezonie występował w drużynie Apklan Resovia Rzeszów. Z Miedzią związał się trzyletnim kontraktem.

Wychowanek Startu Lisie Jamy w minionych rozgrywkach Fortuna 1. Ligi wystąpił w 33 spotkaniach, w których sześć razy wpisał się na listę zdobywców bramek. Większość swojej kariery związał z Resovią, ale na jego piłkarskim szlaku znalazły się również takie kluby jak KS Wiązownica (IV liga), Arka Gdynia (18 meczów w ekstraklasie), Zagłębie Sosnowiec (4 mecze w I lidze).

Ma doświadczenie

W Resovii na zapleczu ekstraklasy rozegrał 67 meczów, w których strzelił siedem goli, dorzucając do nich jedenaście asyst. W poprzednim sezonie zagrał przeciwko „Miedziance” w Pucharze Polski (zwycięstwo Resovii 1:0), notując asystę przy jedynym trafieniu gospodarzy.


Czytaj także w kategorii I LIGA:


– Uważam, że jest to dla mnie bardzo dobry ruch w rozwoju piłkarskim – powiedział po podpisaniu kontraktu w Legnicy Kamil Antonik. – Miedź jest silną drużyną. Mimo, że nie poszło jej w ostatnim sezonie w PKO BP Ekstraklasie, to rok wcześniej w Fortuna 1. Lidze była najlepszym zespołem. Na pewno w Legnicy są aspiracje, by powrócić do elity. To był też jeden z głównych powodów, dla których zdecydowałem się tutaj przyjść. Chciałbym zdobyć większą liczbę bramek niż w zakończonym sezonie, a drużynowo wrócić z Miedzią do najwyższej klasy rozgrywkowej.


Na zdjęciu: Nowy nabytek Miedzi Legnica Kamil Antonik chciałby ponownie zagrać w ekstraklasie.

Fot. Marta Badowska/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.