Hotić rozdaje karty!

Lech Poznań – Radomiak. W środku tygodnia Żalgiris, w weekend Radomiak. Lech zaczyna sezon zwycięstwami.

W odróżnieniu od Legii i Rakowa mecz ligowy poznaniaków nie został przełożony, przez co „Kolejorz” miał mniej czasu na przygotowanie się do niedzielnego rywala. To jednak nie wpłynęło negatywnie na piłkarzy Johna van den Broma, którzy przed zmianą stron prowadzili 1:0.

Dino Hotić już w meczu w europejskich pucharach zdążył udowodnić, że jest wartościowym graczem. Potwierdził to w pojedynku z radomianami i to głównie dzięki niemu Lech schodził na przerwę w dobrych humorach. Bośniak otrzymał świetne podanie na skrzydło, ograł Dawida Abramowicza i ze spokojem rozejrzał się dookoła. Dostrzegł wbiegającego w pole karne Mikaela Ishaka, wykonał precyzyjne podanie, a Szwed bezproblemowo umieścił futbolówkę w bramce Filipa Majchrowicza.

Radomiak co jakiś czas próbował stworzyć zagrożenie pod polem karnym poznaniaków, ale ofensywni zawodnicy Constantina Galki niewiele zdziałali. W tym czasie Hotić wciąż zachwycał. Skrzydłowy wszedł doskonale w drugą połowę i kilka minut po jej rozpoczęciu powinien mieć na koncie drugą asystę. Podając zewnętrzną częścią stopy obsłużył Kristoffera Velde, ale Norweg w doskonałej sytuacji przestrzelił.

Radomianie obudzili się na ostatni kwadrans, w pewnym momencie rzeczywiście przeważali, ale ich starania poszły na marne. Na boisku pojawił się Filip Szymczak i ze swojej roli zmiennika spisał się znakomicie. Będąc w bocznej strefie boiska otrzymał podanie, zszedł do środka, ograł jednego z obrońców i oddał strzał, który okazał się nie do obrony dla bramkarza gości. W ten sposób Radomiak został pozbawiony szans na choćby punkty.

Lech Poznań – Radomiak 2:0 (1:0)

1:0 – Ishak, 40 min (asysta Hotić), 2:0 – Szymczak, 84 min (asysta Pereira).

LECH: Bednarek – Czerwiński (80. Pereira), Blażić, Milić, Andersson (80. Douglas) – Murawski, Karlstroem (62. Marchwiński) – Hotić (72. Szymczak), Sousa, Velde 4 – Ishak 6 (72. Sobiech niesklas.). Trener John VAN DEN BROM.

RADOMIAK: Majchrowicz – Jakubik (66. Grzesik), Rossi, Cichocki, Abramowicz – Donis, Alves, Wolski (66. Cayarga) – Machado (78. Castaneda), Henrique (78. Rocha), L. Semedo (66. E. Semedo). Trener Constantin GALCA.

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 23198. Żółte kartki: Murawski (25. dyskusja z arbitrem), Andersson (56. faul), Velde (57. dyskusja z arbitrem), Douglas (82. faul) – Henrique (25. niesportowe zachowanie), Jakubik (54. faul).