Wstrząs na Łazienkowskiej

Legia Warszawa przegrała w lidze czwarty mecz z rzędu, a co gorsza, została upokorzona na własnym stadionie.

Nie wiem, jak przełkną kolejną porażkę swojej drużyny kibice Legii, ale trener zespołu z Łazienkowskiej Kosta Runjaić może mieć kilka bezsennych nocy. I co z tego, że Legia miała miażdżącą (68 procent posiadania piłki) przewagę, skoro bardziej konkretni byli gości, Oddali tylko trzy celne strzały na bramkę przeciwnika, ale każdy z nich zakończył się zdobyciem gola.

Szybko poszło

Gospodarze po raz pierwszy zostali „skaleczeni” w 39 minucie, gdy Michał Trąbka przechwycił piłkę na 35.metrze od brami Legii i zagrał płasko po ziemi do Ilji Szkurina, a 24-letni Białorusin nie zmarnował sytuacji sam na sam z Kacprem Tobiaszem. W przerwie trener wicemistrza Polski Kosta Runjaić dokonał dwóch zmian, ale na niewiele to się zdało, bo rywale w 50 minucie przeprowadzili zabójczą kontrę.

Legia Warszawa – Stal Mielec skrót meczu. Bramka na 0:1
Legia Warszawa – Stal Mielec skrót meczu. Bramka na 0:2
Legia Warszawa – Stal Mielec skrót meczu. Bramka na 0:3
Legia Warszawa – Stal Mielec skrót meczu. Bramka na 1:3

Na fazie finalizacji Szkurin podał na prawą stronę do Krzysztofa Wołkowicza. Później pozyskany z GKS-u Tychy pomocnik przełożył piłkę na lewą nogę i zdjął pajęczynę z bramki legionistów.

Pozbawił ich złudzeń

W 73 minucie gospodarze mogli strzelić kontaktowego gola, ale po główce Blaża Kramera z 6 metrów Mateusz Kochalski zdołał odbić futbolówkę i zapobiec nieszczęściu. Niespełna dziesięć minut później Stal zamknęła mecz – niesamowity tego popołudnia Szkurin idealnie obsłużył Kokiego Hinokio i Japończyk pewnym strzałem pozbawił legionistów wszelkich złudzeń. Na koniec gol Kramera – po podaniu Pawła Wszołka – był tylko na otarcie łez….

Legia Warszawa – Stal Mielec 1:3 (0:1)

0:1 – Szkurin, 39 min (asysta Trąbka), 0:2 – Wołkowicz, 50 min (asysta Szkurin), 0:3 – Hinokio, 82 min (asysta Szkurin), 1:3 – Kramer, 89 min (asysta Wszołek)

LEGIA: Tobiasz – Jędrzejczyk, Kapuadi (46. Burch), Ribeiro – Dias, Slisz (74. Strzałek), Elitim, P. Kun (46. Wszołek), Josue – Pekhart (66. Kramer), Muci (66. Gual). Trener Kosta RUNJAIĆ. Rezerwowi: Hładun, Pankow, Celhaka, Rosołek.

STAL: Kochalski – Jaunzems, Esselink, Matras, Leandro, Getinger – Domański, Guillaumier, Trąbka (90+3. Santos), Wołkowicz (76. Hinokio) – Szkurin (90+1. Meriluoto). Trener Kamil KIEREŚ. Rezerwowi: Jałocha, Gerstenstein, Rozwandowski, Ehmann, Wolsztyński.

Sędziował Karol Arys (Szczecin). Widzów 23314. Żółte kartki: Kapuadi (13. faul), Slisz (24. faul), Jędrzejczyk (58. faul) – Wołkowicz (10. faul), Szkurin (87. faul).

Piłkarz meczu Ilja SZKURIN.

Czy wiesz, że…

Przed meczem z Legią bilans Stali Mielec w meczach wyjazdowych: 0 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki, bramki 2:7.-1-4. Stąd więc podopieczni Kamila Kieresia zdołali pokonać tylko bramkarzy Lecha i Ruchu

Na zdjęciu: Napastnik Stali Mielec Ilja Szkurin (z lewej) rozstawiał po kątach obrońców Legii.