Kontynuacja myśli

Garbarnia wystartuje w III lidze. Krakowską drużynę w nowym sezonie poprowadzi Marcin Pluta.


Kibicom „Brązowych” spadł kamień z serca. 16 dni po ostatnim meczu II ligi spadkowicz potwierdził, że zgłosił drużynę do gry w grupie IV III ligi obejmującą województwa: małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie.

Asystent Musiała trenerem

Jeszcze przed końcem sezonu władze Garbarni nie kryły, że rozważają występy w IV lidze. Nie jest tajemnicą, że klub, który nie może liczyć na wsparcie miasta w prowadzeniu drużyny seniorów i nie ma wielu sponsorów, liczy każdy grosz i stanął przed trudnym zadaniem skompletowania budżetu na III ligę. Ostatecznie przy ulicy Rydlówka uznali, że będą w stanie zapewnić utrzymanie drużyny i jej udział w trzecioligowych rozgrywkach.

Na stanowisku pierwszego trenera Macieja Musiała zastąpił Marcin Pluta, który przez dwa ostatnie lata był jego asystentem. W dniu 37 urodzin, podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia. Nowy szkoleniowiec seniorów jest wychowankiem Hutnika Kraków, ale najdłużej – w latach 2005-2015 – grał dla „Brązowych”, pełniąc też rolę kapitana. Jako trener szkolił młodzież w Garbarni i krakowskiej Wiśle.

Bez rewolucji

– Zespół będzie się tworzył na nowo. Jesteśmy w trudnym momencie, jeśli chodzi o aspekt sportowy, ponieważ spadek do niższej ligi nigdy nie jest łatwy. Głęboko wierzę, że zaufanie i spójność w aspekcie budowania zespołu i rozwoju klubu pozwoli na stawianie ambitnych celów i ciągły rozwój w wielu obszarach – powiedział Pluta.

Krakowski klub postawił na kontynuację filozofii. Jego władze liczą, że młody szkoleniowiec będzie wprowadzał i promował młodych piłkarzy, a jego podopieczni będą się starali grać piłkę miłą dla oka.


Czytaj także:


– Uważam, że wytyczona ścieżka jest właściwa, aby klub miał swoją tożsamość, odpowiednie wartości i był magnesem dla zawodników młodych, z potencjałem. Kadra pierwszego zespołu będzie skonstruowana na takiej zasadzie, aby oprócz młodych występowali w niej także doświadczeni gracze – zapowiedział.

Po spadku sztab drużyny zostanie ograniczony. Pluta ma otrzymać asystenta, który będzie też wypełniał zadania kierownika drużyny. Trenerem bramkarzy zostanie Aleksander Kozioł, który ma pozostać w kadrze zawodniczej jako trzeci golkiper.


Na zdjęciu: Dla Marcina Pluty to pierwsza praca z seniorami w roli pierwszego trenera.
Fot. Garbarnia Kraków


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.