Kopia Śląska

Miedź Legnica odesłała do domu Wisłę Płock z identycznym bagażem, z jakim Śląsk wcześniej odprawił Legię.

MIEDŹ LEGNICA – WISŁA PŁOCK

Goście z Płocka ani myśleli chować się za podwójną gardą i od pierwszego gwizdka sędziego Pawła Raczkowskiego ruszyli do ataku. Już w 3 minucie po błędzie obrońców Miedzi David Niepsuj dośrodkował z prawej flanki w pole karne gospodarzy, ale najlepszy snajper „Nafciarzy” Łukasz Sekulski z 5 metrów główkował ponad poprzeczką. Pięć minut później podopieczni trenera Marka Saganowskiego mieli kolejną szansę na korektę wyniku. Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha z rzutu rożnego obrońcy „Miedzianki” wybili piłkę poza swoje pole karne, jednak do futbolówki dopadł Paweł Chrupałła i zacentrował z lewej strony boiska wprost na głowę Adama Chrzanowskiego. Tylko kapitalna interwencja bramkarza Jakuba Mądrzyka uchroniła gospodarzy przed stratą gola.

Widząc, że to nie przelewki, legniczanie zabrali się do roboty. Wprawdzie dośrodkowania Damiana Tronta (z kornera) i Damiana Michalika wybili obrońcy Wisły, ale przed polem karnym gości do piłki dopadł Nemanja Mijuszković, który strzałem zza pola karnego zmusił Bartłomieja Gradeckiego do kapitulacji.

W 31 minucie na listę strzelców bramek wpisał się Marcel Mansfeld. Niemiec otrzymał futbolówkę od Tronta, wbiegł w pole karne Wisły i oddał płaski strzał, przy którym fatalny błąd popełnił Bartłomiej Gradecki (piłka wpadła w środek bramki między jego nogami) i Miedź miała już dwubramkową zaliczkę.

Po przerwie podopieczni trenera Radosława Belli do swojego dorobku bramkowego dorzucili dwa trafienia i tym samym skopiowali zdobycz Śląska Wrocław z meczu z Legią. Najpierw (51 min) Mijuszković wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Filipa Lesniaka na Kamilu Drygasie, a potem Krzysztof Drzazga obsłużył Bartosza Guzdka, który mocnym strzałem zdobył swojego pierwszego gola w barwach „Miedzianki”.

Miedź Legnica – Wisła Płock 4:0 (2:0)

1:0 – Mijuszković, 15 min, 2:0 – Mansfeld, 31 min, 3:0 – Mijuszković, 51 min (karny), 4:0 – Guzdek, 88 min.

MIEDŹ: Mądrzyk – Kostka, Mijuszković, Hoogenhout, Carolina) – Michalik (71. Salvador), Tront, Lehaire (71. Pierzak), Antonik (62. Agbor) – Drygas  (77. Guzdek), Mansfield (62. Drzazga). Trener Radosław BELLA.

WISŁA: Gradecki – Niepsuj, Szymański, Chrzanowski, Spremo (57. Hiszpański) – Gricz (46. Janus), Szwoch (71. Strózik) – Chrupałła (64. Leśniewski), Lesniak, Jime (46. Srećković) – Sekulski. Trener Marek SAGANOWSKI.

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3473. Żółte kartki: Salvador – Gricz, Spremo, Janus.