Nie ma co kłamać

Daniel Myśliwiec dwie doby przed meczem z GieKSą potwierdził, że w przyszłym sezonie nie będzie trenerem Stali. Zmiany wiszą też w powietrzu nad Bukową…


Choć GieKSa nie liczy się już w walce o czołową szóstkę – jej szanse na udział w barażach wynoszą 0,2 procent – to poniekąd na finiszu sezonu rozdają karty w boju o ekstraklasę. Tydzień temu po zaciętym boju dość pechowo zremisowała z Puszczą Niepołomice. Kibice już żyją zaplanowanymi na przyszły tydzień derbami z Ruchem Chorzów. Sprzedał się już cały „Blaszok”, a klub zaprezentował stroje, w jakich zagra zespół. Są one wzorowane na te sprzed 30 lat i zwycięskiego finału Pucharu Polski z tym rywalem. Nim derby nastąpią, w sobotni wieczór GKS zagra ze Stalą, która w ubiegłej kolejce nieudanie broniła szóstego miejsca przegrywając w Opolu, ale jednocześnie patrząc też, jak na tarczy kończą swoje spotkania jej rywale w walce o barażową pozycję z Gdyni i Bielska-Białej. – Wiemy, jakich Stal ma zawodników i że gra bardzo ofensywnie, ale jak każda drużyna ma swoje mankamenty – przyznaje Marcin Urynowicz, pomocnik GieKSy.

Niezależnie od wyniku sobotniego meczu i tego, jak skończy się ten sezon, w obu klubach należy spodziewać się przetasowań. W Katowicach nikt nie powie tego oficjalnie, ale coraz głośniej słychać o tym, że z Bukową rozstać może się nie tylko prezes Marek Szczerbowski, lecz także dyrektor sportowy Robert Góralczyk i trener Rafał Górak. Mimo jeszcze rocznego kontraktu takie głosy nie mogą dziwić. GKS ma słabiutką wiosnę, podczas której odniósł zaledwie dwa zwycięstwa. W kilku spotkaniach – przede wszystkim z Odrą i Skrą – był niczym wypalona drużyna, domagająca się zmian. O tym, że piłkarzami i klubem trzeba wstrząsnąć, mówił przed kilkoma dniami na naszych łamach prezydent Katowic Marcin Krupa.

Dziś przy Bukowej mogą tylko pozazdrościć, patrząc na walczącą o baraże Stal, ale tam roszada jest już przesądzona. Odejście z klubu – o czym mówiło się już w ubiegłym tygodniu – potwierdził trener Daniel Myśliwiec.


Czytaj więcej o I lidze:


– Przed meczem z Arką (wygrana 2:1 – dop. red.) otrzymałem informację od prezesa, że bez względu na wynik, w przyszłym sezonie nie będę już trenerem Stali. Liczyłem, że ta informacja nie wyjdzie, ale niestety wyszła. Nie będę kłamał, bo nie umiem, a chcę być uczciwy wobec zawodników, kibiców. Nie mam problemów z tą decyzją. Jednak nie chciałbym, by to sprawiło, że Stal znajdzie się w trakcie wojny wewnętrznej i podzieli się na ludzi, którzy mnie wspierają oraz tych, którzy nie wspierają . To byłoby najgorsze i mogłoby zabrać możliwość powalczenia o coś, o co klub nie walczył przez 28 lat. O awans do ekstraklasy. Żeby to osiągnąć, musimy się zjednoczyć i kierować energię ku pomocy drużynie – powiedział Myśliwiec. Trener prowadzi rzeszowian od 2021 roku i przed rokiem uzyskał z nimi awans na zaplecze elity.


Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.