Równania z niewiadomymi

Kilku piłkarzom GKS-u Jastrzębie kontrakty z klubem kończą się 30 czerwca br.


Piątego czerwca piłkarze GKS-u Jastrzębie rozpoczęli urlopy, które zakończą 25 bm. Następnego dnia, czyli w poniedziałek, 26 czerwca, podopieczni trenera Grzegorza Kurdziela rozpoczną przygotowania do sezonu 2023/2024. Na razie niewiele informacja spływa z klubu z Harcerskiej. Wiadomo jedynie, że w dniach 1-15 lipca jastrzębianie rozegrają pięć meczów kontrolnych, w tym dwa z drużynami z Czech.

Bez snajpera

W nadchodzącym sezonie w koszulce GKS-u Jastrzębie na pewno nie zobaczymy najlepszego snajpera zespołu (15 goli), Daniela Stanclika. Piłkarz podpisał czteroletni kontrakt z Miedzią Legnica. Co z innymi? Z końcem czerwca wygasa umowa niespełna 25-letniego pomocnika Dariusza Kamińskiego i nie pojawiła się jeszcze żadna informacja o jej prolongacie lub zakończeniu współpracy z zawodnikiem. W identycznej sytuacji są: ukraiński obrońca Jewhenij Zacharczenko, Dawid Witkowski, Krystian Mucha, czy Nataniel Wybraniec. Również 30 czerwca kończy się okres wypożyczenia z Chojniczanki obrońcy Sebastiana Golaka. W tej sytuacji może warto zainteresować się doświadczonym, niespełna 33-letnim Kamilem Szymurą, który kończy przygodę z GKS-em Tychy.


Czytaj także w kategorii II LIGA:


To rodowity jastrzębianin, wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, który w GKS-ie występował przez siedem sezonów! Zostają na pokładzie Portugalczycy: Ricardo Vaz, którego kontrakt obowiązuje do 31 grudnia br. oraz Joao Guilherme, związany umową z klubem z Harcerskiej do 30 czerwca 2024 roku.

Trwają spekulacje

Nie brakuje spekulacji, kto poprowadzi drużynę GKS Jastrzębie w nadchodzących rozgrywkach ligowych. Trener Grzegorz Kurdziel (według nieoficjalnych informacji) kontrakt ma tylko do 30 czerwca tego roku, więc roszady na tym stanowisku nie można wykluczyć. Z drugiej strony niespełna 47-letni szkoleniowiec dzięki znakomitemu finiszowi (dziesięć punktów w ostatnich czterech kolejkach) spokojnie utrzymał drużynę w eWinner 2. Lidze, chociaż w pewnym momencie było nerwowo. Na przełomie rundy jesiennej i wiosennej GKS Jastrzębie przegrał mianowicie aż sześć meczów z rzędu, przy bilansie bramkowym 1:14!


Harmonogram sparingów przedstawia się następująco:

  • 1 lipca, sobota: przeciwnik do ustalenia,
  • 5 lipca, środa: SFC Opava (wyjazd),
  • 8 lipca, sobota: GKS Katowice (wyjazd),
  • 12 lipca, środa: FC Hluczin (wyjazd),
  • 15 lipca, sobota: GKSPniówek 74 Pawłowice (dom).

Na zdjęciu: Nie jest jeszcze przesądzone, czy Dariusz Kamiński (z lewej) nadal będzie grał w GKS-ie Jastrzębie.

Fot. gksjastrzebie.com/Arkadiusz Kogut


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.