Z kim w bramce?

Puszcza Niepołomice przed meczem ze Śląskiem. To najważniejsze pytanie dla kibiców Puszczy przed piątkowym spotkaniem z rozpędzonymi wrocławianami.

Wypożyczony z Aston Villi Oliwier Zych pojechał na zgrupowanie kadry do lat 20. Nie miał więc wielu okazji do treningów z nową drużyną. Logika wskazuje, że trener Tomasz Tułacz powinien postawić na Krzysztofa Wróblewskiego. W debiucie przeciwko Rakowowi co prawda puścił dwa gole, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. Wychowanek Skawinki Skawina zna obrońców, a oni jego, w głowie ma zapisane wszystkie założenia niepołomiczan, więc postawienie na niego będzie dla gospodarzy bezpieczniejszym rozwiązaniem. Podobnie jak kontuzjowany Komar i Zych ma status młodzieżowca. Na takim ruchu beniaminek będzie mógł zaliczyć kolejne minuty, potrzebne do wypełnienia limitu.

Do dyspozycji Tułacza będzie także środkowy obrońca Artur Craciun, którego w Częstochowie zabrakło z powodu nadmiaru żółtych kartek. Mołdawianin został pierwszym zawodnikiem klubu z Niepołomic, który zagrał w kadrze A swojego kraju. 25-latek miał ostatnio pracowity czas i rozegrał dwa pełne spotkania z Austrią (towarzyskie 1:1) i Wyspami Owczymi (1:0) w „polskiej” grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy w Niemczech. Drugi z rzędu mecz w podstawowej „jedenastce” może zaliczyć reprezentant U-20 Jordan Majchrzak, ponieważ z urazami nadal zmagają się Rok Kidrić i Kamil Zapolnik.

W czasie przerwy reprezentacyjnej „Żubry” zremisowały 1:1 w sparingu z pierwszoligową Resovią po golu Michała Walskiego. Nie pogardziliby takim rezultatem ze Śląskiem i nie jest do misja nie do wykonania, skoro u siebie (na stadionie Cracovii) są niepokonani (zwycięstwo i dwa remisy) i jako jedyni w tym sezonie nie pozwolili wygrać Legii.

(mik)

Na zdjęciu: Puszcza Niepołomice przed meczem ze Śląskiem. Jeszcze nie wiadomo, kto stanie w bramce.