Pierwszy dzień Puszczy

Puszcza Niepołomice rozpoczęła w poniedziałek przygotowania do historycznego sezonu w ekstraklasie.


Podopieczni Tomasza Tułacza zakończyli dwutygodniowe urlopy. W tym czasie do wielu z nich mogło w końcu dotrzeć, jak wielkiej rzeczy dokonali 11 czerwca w Niecieczy, gdy udany sezon zakończyli awansem do elity.

Na początek… Raków

Pierwszego dnia zespół z Niepołomic trenował na swoich obiektach. Już we wtorek o godzinie 11:30 „Żubry” rozegrają pierwszy sparing z Rakowem. Mecz odbędzie się w Arłamowie, gdzie mistrzowie Polski kończą swoje pierwsze letnie zgrupowanie. Spotkanie będzie transmitowane na profilu YouTube częstochowian.

Kolejne spotkania kontrolne zostały zaplanowane z Górnikiem Zabrze (1.07), Podbeskidziem Bielsko-Biała (7.07), Wieczystą Kraków (12.07) i GKS-em Katowice (15.07). Beniaminek zacznie ligowe zmagania od dwóch wyjazdów, a potem rolę gospodarza będzie pełnił na stadionie Cracovii. Nieoficjalnie można usłyszeć, że od września „Żubry” wrócą na swój stadion, którego otoczenie ma się szybko zmienić, by można było realizować transmisje telewizyjne z wykorzystaniem ciężarówek Live Parku.

Jedno odejście

Na razie beniaminek oficjalnie pożegnał jednego zawodnika. Nie było zaskoczeniem, że przygodę w Puszczy zakończył Rafał Boguski, który występował w drużynie przez dwa sezony, po odejściu z Wisły Kraków. Od dawna mówiło się, że jego umowa nie zostanie przedłużona. Były reprezentant Polski rozegrał w I lidze 38 spotkań, zdobył trzy bramki, a przy dwóch asystował. Zdecydowanie większy wpływ miał na zespół w pierwszym roku, gdy przebywał na boisku prawie 1400 minut. W niedawno zakończonym dostał od trenera tylko 712. Klub podziękował mu za profesjonalizm i to rzeczywiście jest od lat charakterystyczne dla tego piłkarza, gdziekolwiek by nie grał.


Czytaj także:


Jeżeli chodzi o wzmocnienia, to w kontekście Puszczy wymieniano Macieja Domańskiego, który reprezentował ją już w latach 2016-2018. Spekulacje rozwiał komunikat jego dotychczasowego klubu, Stali Mielec, o przedłużeniu umowy z graczem środka pola do 30 czerwca 2025 roku. Puszcza na pewno wzmocni kilka pozycji, choć nie będzie wydawała fortuny. Jej siłą jest drużyna i nie należy spodziewać się gwiazd, tylko kolejnych ogniw, które mają poprawić jej funkcjonowanie.


Na zdjęciu: Dla trenera Tomasza Tułacza będzie to pierwszy sezon pracy w ekstraklasie.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.