Ruch uratował remis w doliczonym czasie!

Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów. „Niebiescy” przegrywali w Krakowie z Puszczą 0:2, ale zdołali odrobić straty po przerwie.

Po tym spotkaniu podopieczni Jarosława Skrobacza opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Wykorzystali porażkę ŁKS-u, który przegrał z Cracovią i ma tyle samo punktów (siedem). Ważne też, że Puszcza nie odskoczyła im na pięć „oczek”, choć oczywiście celem nie był remis, a zwycięstwo. Duży wpływ na ostateczny wynik miała pierwsza, bardzo słaba połowa chorzowian, w której dwa gole strzelił im Łukasz Sołowiej.

Buchalik obronił karnego

Zanim przed przerwą gospodarze objęli dwubramkowe prowadzenie niezły strzał oddał Miłosz Kozak. Piłkę palcami musnął Oliwier Zych, ale umknęło to uwadze sędziów i nakazali grac od bramki. Puszcza odpowiedziała golem, który wziął się z rzutu z autu. Piłkarze Ruchu Chorzów przegrali trzy pojedynki w polu karnym (w tym dwie „główki”) i piłka trafiła do Sołowieja, który zdobył czwartą bramkę w sezonie. W doliczonym czasie Michał Buchalik obronił rzut karny wykonywany przez Marcela Pięczka, podyktowany za zagranie ręką Szymona Szymańskiego. Prawy obrońca strzelił blisko środka i na dobrej wysokości dla bramkarza. Po chwili sędziowie VAR dali znać głównemu, że Patryk Sikora zbyt szybko wbiegł w „szesnastkę” i Karol Arys zdecydował o powtórzeniu „jedenastki”. Piłkę wziął pewny siebie Sołowiej i ze spokojem podwyższył prowadzenie.

Puszcza – Ruch skrót meczu – 2:0 do przerwy

Ruch odrobił straty!

Po przerwie Ruch zdecydowanie przeważał, a Puszczy zależało, by jak najdłużej nie pozwolić mu strzelić kontaktowego gola. Sytuacji dla gości nie było dużo. Dopiero po 21 minutach drugiej części nadzieję przywrócił im Tomasz Swędrowski. Przejął piłkę wybitą z pola karnego i przymierzył z dystansu, nie dając szans Zychowi. Bramkarza wypożyczonego z Aston Villi po krótko rozegranym wolnym sprawdził Kozak. Odległość była spora, ale piłka sprawiła problemy 19-latkowi.

Puszcza – Ruch skrót meczu – 2:1 (Swędrowski, 66 min)

Dwubramkowe prowadzenie „Żubrów” mógł przywrócić rezerwowy Artur Siemaszko. Uderzył po ziemi, Buchalik wyciągnął się jak struna i zmienił tor lotu. Z dystansu spróbował Sadlok i niewiele zabrakło – poprzeczka.

„Niebiescy” walczyli do końca i to się opłaciło. Choć ich celem była wygrana, remis „wyciągnięty” z 0:2 do przerwy, też coś znaczy. Swędrowski dośrodkował spod linii na głowę wprowadzonego na drugą połowę Michała Feliksa. Napastnik sprytnie oparł się o Pięczka i trafił w 94 minucie. To była ostatnia akcja meczu!

Puszcza – Ruch skrót meczu – 2:2 (Feliks, 90+4 min)

Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów 2:2 (2:0)

1:0 – Sołowiej, 35 min (asysta Jakuba), 2:0 – Sołowiej, 45+4 min (karny), 2:1 – Swędrowski, 66 min (bez asysty), 2:2 – Feliks, 90+4 (głową, asysta Swędrowski)

PUSZCZA: Zych – Pięczek, Sołowiej, Jakuba, Koj – Stępień, Serafin – Tomalski (78. Bartosz)), Poczobut (70. Siemaszko), Cholewiak (78. Hajda) – Zapolnik. Trener Tomasz TUŁACZ. Rezerwowi: Wróblewski, Walski, Stec, Majchrzak, Meszanović, Kramarz.

RUCH: Buchalik – Michalski (65. Steczyk), Szymański, Sadlok, Bartolewski – Podstawski (46. Feliks), Sikora (81. Letniowski) – Kozak, Swędrowski, Wójtowicz – Szczepan. Trener Jarosław SKROBACZ. Rezerwowi: Potoczny, Szur, Foszmańczyk, Sedlak, Barański, Skwierczyński.

Sędziował Karol Arys (Szczecin). Asystenci: Adam Kupsik (Poznań) i Bartosz Kaszyński (Bydgoszcz). Czas gry: 95 min (49+50). Widzów 2785. Żółte kartki: Serafin (87 faul) – Podstawski (2 faul), Swędrowski (58 faul).

Sprawdzając najnowszą tabelę Ekstraklasy, możesz być na bieżąco z wynikami twoich ulubionych drużyn, a także odkrywać, które z nich prezentują najlepszą formę. Pozwól, aby tabela stała się źródłem twojej wiedzy o aktualnej hierarchii klubów, a także ich zdobytych punktach. Nie czekaj, zagłęb się w najświeższe informacje piłkarskie, a także sprawdź, które drużyny dominują w tej chwili oraz które mają jeszcze szansę na poprawę swojej pozycji. Dzięki temu będziesz mógł śledzić losy klubów i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi fanami piłki nożnej!