To ten lepszy beniaminek! Ruch pokonał ŁKS

Choć w I lidze to łodzianie finiszowali wyżej, w ekstraklasie lepsi okazali się chorzowianie. „Niebiescy” wygrali 2:0, a mecz kończyli w przewadze jednego zawodnika.

Ruch Chorzów – ŁKS Łódź: relacja

Obaj beniaminkowie przegrali swoje inauguracyjne spotkania w ekstraklasie, więc w trakcie wzajemnego spotkania liczyli na komplet punktów. Trudno było stwierdzić, kto mógł szczycić się mianem faworyta tego meczu, tym bardziej że obie ekipy zaczęły starcie od mocnego uderzenia. W okienko bramki Ruchu przycelował Dani Ramirez, dając wykazać się Jakubowi Bieleckiemu, z kolei w polu karnym ŁKS-u największą czujnością wykazał się Kacper Michalski. Różnica była taka, że prawy wahadłowy 14-krotnych mistrzów Polski na raty wpakował piłkę do siatki i Górnoślązacy prowadzili 1:0.

Goście nie złożyli jednak broni. Groźny był Bartosz Szeliga, który miał dwie dobre sytuacje na zdobycie bramki – raz nawet trafił do siatki, ale był spalonym. Tuż przed przerwą z kolei ŁKS był bliski wyrównania, ale pikę z linii bramkowej wybił Michalski.

W drugiej połowie sytuacja była napięta, ale w 75 minucie Ruch przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Daniel Szczepan wygrał stykową piłkę, podał ją do Tomasza Swędrowskiego, a ten podwyższył na 2:0. Kilka minut później łodzianie zostali zmuszeni do gry w osłabieniu, kiedy drugą żółtą kartkę obejrzał Michał Mokrzycki i jasne stało się, że komplet punktów zgarną w tym meczu gospodarze. Ruch utrzymał prowadzenie 2:0 i zainkasował trzy „oczka”.

Ruch Chorzów – ŁKS Łódź 2:0 (1:0)

1:0 – Michalski, 14 min (bez asysty), 2:0 – Swędrowski, 75 min (asysta Szczepan).

RUCH: Bielecki – Szywacz, Sadlok, Kasolik – Michalski, Szymański, Swędrowski (90+3. Feliks), Wójtowicz – Juliusz Letniowski (61. Firlej), Szczepan (88. Steczyk), Starzyński (61. Szur). Trener Jarosław SKROBACZ. Rezerwowi: Buchalik, Baranowski, Długosz, Bartolewski, Skwierczyński.

ŁKS: Bobek – Glapka (66. Lorenc), Monsalve, Marciniak, Głowacki (81. Tutyszkinas) – Ramirez, Mokrzycki, Hoti (65. Jakub Letniowski) – Janczukowicz (81. Jurić), Tejan (28. Śliwa), Szeliga. Trener Kazimierz MOSKAL. Rezerwowi: Arndt, Flis, Ibe-Torti, Louveau.

Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław). Asystenci: Jakub Winkler (Toruń) i Adam Karasewicz (Wrocław). Widzów: 9736. Czas gry: 98 min (48+50). Żółte kartki: Szymański (31. faul), Juliusz Letniniowski (56. faul), Swędrowski (90+2. faul) – Mokrzycki (4. faul), Jakub Letniowski (90. faul). Czerwona kartka Mokrzycki (83. druga żółta).