Weteran na pokładzie

Do drużyny GKS-u Jastrzębie dołączył 34-letni pomocnik Szymon Matuszek, który przygodę z futbolem rozpoczynał w Szkółce Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie.


W poniedziałek nowym zawodnikiem drugoligowego GKS-u Jastrzębie został 34-letni (urodzony 7 stycznia 1989 roku w Cieszynie) pomocnik Szymon Matuszek, który podpisał z klubem z Harcerskiej kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku.

Zaczynał w Jastrzębiu

We wszystkich dostępnych portalach piłkarskich nowy nabytek GKS-u Jastrzębie figuruje jako wychowanek WSP Wodzisław, a to nieprawda! Nieważne, czy jest to świadome „kłamstwo lustracyjne”, czy nieświadome, ale Matuszek jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie. Można zresztą o to zapytać byłego koordynatora Szkółki, trenera Jerzego Kuliga. Gwoli uzupełnienia, Szymon Matuszek mieszkał w Jastrzębiu Zdroju na ulicy Wielkopolskiej.

W ekstraklasie nowy nabytek jastrzębian rozegrał 133 mecze, w których strzelił siedem goli. Zadebiutował w elicie jako piłkarz Jagiellonii Białystok, konkretnie 17 sierpnia 2008 roku w meczu z Lechem Poznań (0:3). Wtedy zmienił w 84 minucie spotkania Jacka Falkowskiego. Pierwszego gola strzelił 15 listopada tego samego roku, gdy „Jaga” zremisowała na własnym boisku 2:2 z Polonią Bytom . W 14 minucie Matuszek zmusił do kapitulacji Słowaka Michala Peskovicia.

Szybki debiut?

Ostatnią bramkę w ekstraklasie wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie strzelił 12 listopada ubiegłego roku dla Miedzi Legnica w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze (3:0). Oprócz Jagiellonii (15-1) i Miedzi (14-1) w ekstraklasie grał również w Piaście Gliwice (9-0) oraz Górniku Zabrze (95-5). W zespole 14-krotnego mistrza Polski był kapitanem drużyny, podobnie w „Miedziance”. Poza tym rozegrał 206 spotkań na zapleczu ekstraklasy.


Czytaj także:


Po zakończeniu ubiegłego sezonu Miedź Legnica nie zaproponowała mu nowej umowy, więc od lipca trenował indywidualnie. Zainteresowany był nim między innymi beniaminek Fortuna 1. Ligi, Motor Lublin. Ostatecznie ich drogi (Matuszka i klubu) rozeszły się. Teraz Szymon Matuszek wylądował w GKS-ie Jastrzębie, czyli poniekąd na „starych śmieciach”. W nowym zespole być może zadebiutuje już w środę, 11 października. Tego dnia bowiem zespół trenera Piotra Dziewickiego zagra mecz kontrolny z liderem PKO BP Ekstraklasy, Śląskiem Wrocław. Sparing rozpocznie się o godzinie 12.00 we Wrocławiu na stadionie przy ulicy Oporowskiej.


Na zdjęciu: W poniedziałek Szymon Matuszek został piłkarzem GKS-u Jastrzębie.

Fot. gksjastrzebie.com