Biało-czerwoni mistrzami Europy!

Polscy siatkarze po czternartu latach zdobyli mistrzostwo Europy. W finalowym spotkaniu na boisku w Rzymie biało-czerwoni wręcz zdemolowali Wlochów, wygrywając 3:0. Wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i momentami demonstrowali wręcz „kosmiczną” siatkówkę! Po wygranej w Lidze Narodów kolejny laur dla naszej reprezentacji.


Włochy – Polska

Zestawienie składow wyjściowych nie było żadnym zaskoczeniem, bo obaj trenerzy wystawili wszystkich swoich najlepszych. I od początku meczu biało-czerwoni znakomicie prezentowali się w polu serwisowym. Zagrywka sprawiła, że odrzuciliśmy Włochów od siatki i niewiele mogli zdziałać w ataku. Wilfredo Leon w dwóch ustawieniach posłał dwa asy serwisowe, a jego koledzy również mocno dawali się we znaki rywalom. Zaczęliśmy od prowadzenia 4:0 po dwóch atakach Leona oraz dwóch asach Norberta Hubera. A potem konsewketnie nasi siatkarze budowali przewagę. Prowadzili 22:14 i w tym momencie rywale zdobyli sześć punktów i nagle zrobiło 23:20. Jednak ostatnie słowo należało dla naszego zespołu, zaś zwycięski punkt zdobył Łukasz Kaczmarek.


Czytaj także


W drugiej odslonie było podobnie, bo nasi siatkarze nie zwalniali ręki w polu serwisowym. Natomiast Aleksander Śliwka w trudnych sytuacjach zdobywał cenne punkty. Prowadziliśmy już 22:17 i znów Włosi zdobyli cztery „oczka”, ale nie byli w stanie odrobić strat. W ostatnim secie, jak się później okazało, gra była niezwykle wyrównana. Objęliśmy prowadzenie 23:21 i nasi siatkarze wytrzymali probę nerwów, wygrywając do 23.

To był świetny turniej w wykonaniu biało-czerwonych, którzy przez eliminację przeszli śpiewająco, a potem tracili zaledwie po secie w mecach z Belgią, Serbią oraz Słowenią. A finał był popisem ekipy trenera Nikola Grbicia!    


Włochy – Polska 0:3 (20:25, 21:25, 23:25)  

WŁOCHY: Giannnelli (3), Lavia (13), Galassi (6), Romano (9), Michieletto (10), Russo (2), Balaso (libero) oraz Sbertoli (1), Rinaldi. Trener  Ferdinando DE GIORGI

POLSKA: Janusz (1), Leon (13), Kochanowski (9), Kaczmarek (10), Śliwka (9), Huber (12), Zatorski (libero) oraz Fornal, Semeniuk (1). Trener Nikola GRBIĆ. 

Sędziowali: Ozan Cagi Sarikaya (Turcja) i Vasileios Vasileiadis (Grecja). Widzów 10300.

Przebieg meczu

I: 6:10, 9:15, 13:20, 20:25.    

II: 8:10, 15:14, 15:20, 21:25.  

III: 10:6, 15:13, 19:20, 23:25.

Bohater – Wilfredo LEON. 


Fot. Antonietta Baldassarre/Insidefoto/SIPA USA/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.