Wygrani i przegrani 34. kolejki ekstraklasy!

34. kolejka ekstraklasy. Są tacy, którzy są wygrani, bo pozytywnie zaskoczyli i zasłużyli na miano wygranych. Są też i tacy, którzy zawiedli. Na całej linii. Oni są przegrani. Redakcja „Sportu” tradycyjnie wskazuje, kto na jakie miano zasłużył.


WYGRANI…

Udana porażka

wygrani i przegrani
Fot. Wojciech Dobrzynski/Legionisci.com/PressFocus

Śląsk doskonale rozpoczął mecz z Legią, bo od gola. Później jednak było tylko gorzej. Ostatecznie drużyna Jacka Magiery przegrała i mogło się to dla niej skończyć w najgorszy możliwy sposób – spadkiem do 1. ligi. Na pomoc ruszyła Wisła Płock, która również przegrała swoje spotkanie, dlatego pomimo wszystko, to Śląsk jest jedną z najszczęśliwszych drużyn po ostatniej kolejce ekstraklasy. W kolejnym sezonie mogą nie mieć tyle szczęścia, dlatego zespół potrzebuje gruntownych zmian.

Zabłysnęli

Wygrani i przegrani
Fot. Adam Starszyński/PressFocus

Ze wszystkich zespołów zagrożonych spadkiem Korona zaprezentowała się najlepiej. Kielczanie nie oddali swoich losów w ręce szczęścia, tylko zagrali najlepiej, jak mogli. Zespół Kamila Kuzery pewnie zwyciężył 3:0 z Widzewem i to wystarczyło do zajęcia 13. miejsca w tabeli. Korona jesienią miewała przebłyski, mecze, w których grała po prostu ładnie i jeżeli utrzyma tę formę, w przyszłym sezonie może szybciej zapewnić sobie utrzymanie.

Remis na pożegnanie

Wygrani i przegrani
Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Raków w ostatniej kolejce już nie walczył o nic. Pewni zdobycia złotego medalu częstochowianie nie musieli nic nikomu udowadniać. Jednak mecz z Zagłębiem Lubin był ostatnim dla Marka Papszuna w roli trenera „Medalików” i piłkarzom z pewnością zależało, żeby jeszcze polepszyć swój dorobek punktowy. To się udało, bo Raków zremisował, a wcale nie było to pewne. Lubinianie wyszli na prowadzenie, ale cieszyli się z niego tylko przez 3 minuty.


PRZEGRANI…

Wisła spada

Kalendarium walki o utrzymanie
wygrani iprzegrani
Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

Trudno uwierzyć, że na początku sezonu Wisła Płock była rewelacją ligi, a teraz żegna się z ekstraklasą. Z wyśmienitym Davo w składzie jesienią grała zaskakująco dobrze. Wszystko zmieniło się w rundzie wiosennej i pozycja płocczan zmieniła się diametralnie. To właśnie oni razem z Miedzią Legnica oraz Lechią Gdańsk spadają z ekstraklasy. Mecz z Cracovią miał być dla nich ostatnią szansą, ale nie byli w stanie jej wykorzystać, dając sobie strzelić trzy bramki.

Wygrana to mało

Wygrani i przegrani
Fot. Szymon Górski/PressFocus

Ostatnie dni w Pogoni z pewnością były trudne. Wszystko zaczęło się od burzy, jaką wywołali sędziowie, którzy nie podyktowali rzutu karnego na rzecz szczecinian w meczu z Górnikiem. To pośrednio wpłynęło na to, że drużyna Jensa Gustafssona znalazła się za plecami Lecha. Pogoń chciała wrócić na trzecią pozycję, wygrywając w ostatniej kolejce. Musiała też liczyć na potknięcie „Kolejorza”, ale do takowego nie doszło. Pomimo pewnej wygranej szczecinianie skończyli sezon na 4. pozycji.

Żenujące pożegnanie

Piast Gliwice - Lechia
wygrani i przegrani
Fot. Norbert Barczyk/PressFocus

Na boisku widać było, że Lechia Gdańsk ma ochotę pożegnać się w miarę dobrym stylu z ekstraklasą. Tego samego niestety nie można powiedzieć o jej kibicach. Mecz z Piastem zakończył się przedwcześnie, gdy na murawie pojawiły się race rzucone z sektora gości. Niebezpieczeństwo było na tyle duże, że po dłuższej przerwie mecz nie został już wznowiony. Czyny przyjezdnych potępił również klub z Gdańska w oficjalnym komunikacie.


Czytaj także:


Na zdjęciu: Piłkarze Śląska (po lewej) są wygrani, bo zostali w ekstraklasie i przegrani, bo Legia wygrała.

Fot. Wojciech Dobrzynski/Legionisci.com/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.