Wymiana wyjdzie na dobre? Raków zastąpi Kovacevicia Wahlstedtem?

Częstochowianie od dłuższego czasu obserwują rynek, aby znaleźć następcę dla Vladana Kovacevicia, który ma latem opuścić klub. Raków pożegna się także, na jakiś czas, z Kacprem Trelowskim. Ten ma trafić na Podkarpacie. Nową „jedynką” w zespole mistrza Polski ma zostać Leopold Wahlstedt.


Wahlstedt solidną i tanią zmianą

23-letni bramkarz pochodzący ze Sztokholmu jest uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy norweskiej Eliteserien. Wahlstedt zaliczył w obecnym sezonie 10 meczów w lidze. Pięć razy zachował czyste konto i wpuścił 11 bramek. Mierzący 190 centymetrów wzrostu bramkarz trafił do aktualnego pracodawcy, Odds BK w styczniu 2021 roku. Jego występy były tak dobre, że selekcjoner reprezentacji Szwecji, Janne Andersson powołał go na zgrupowanie. Miał nawet okazję zadebiutować w kadrze przeciwko Finlandii (w składzie z Robertem Ivanovem, Richardem Jensenem czy Niilo Maenpaą).

Aktualny pracodawca jest skory sprzedać swojego bramkarza. Temu w grudniu kończy się kontrakt. Szanse na angaż więc są, szczególnie że cena jaką zażąda Odds nie powinna nić nazbyt wysoka. Negocjacji mają się zacząć od miliona euro. Przy sprzedaży Kovacevicia nie byłaby to kwota szczególnie wymagająca, choć poniekąd kłóciłaby się z deklaracjami właściciela klubu o wydaniu jedynie 500 tys. euro w letnim oknie transferowym.

Mimo to zastąpienie dotychczasowej „jedynki” jest priorytetem, szczególnie że za moment ruszą eliminacje do pucharów. Kovacevicia już wtedy może zabraknąć, o ile pojawi się solidna oferta transferowa.


Czytaj także:


Kierunek na Mielec?

Inaczej wygląda sprawa z Kacprem Trelowskim. Rezerwowy bramkarz Rakowa, a zarazem wychowanek mistrza Polski prawdopodobnie opuści zespół na cały sezon. Bramkarz jest rozpatrywany przez beniaminków ekstraklasy, ale i zespoły obecnie w niej występujące. Takim zespołem ma być Stal Mielec. Ten musi poszukiwać nowej „jedynki”.

Dotychczasowy pierwszy bramkarz, Bartosz Mrozek wrócił do Lecha Poznań i najprawdopodobniej nie wróci już na Podkarpacie. Wypożyczenie Trelowskiego zapewniłoby mielczanom solidnego zawodnika w bramce. W dodatku jest on młodzieżowcem. Bramkarz więc pomógłby Stali w wypełnieniu limitu, a dodatkowo złapałby miejsce, gdzie mógłby solidnie pograć. Choć w Rakowie miał już okazję zagrać kilkanaście spotkań, tak nadal nie ma szansy, by stać się numerem 1 w bramce mistrza Polski. Dlatego też wyjazd do Mielca może być dla niego świetną okazją, by zdobyć cenne doświadczenie.


Fot. Odds BK


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.