VAR się przydał

Zagłębie Lubin – Widzew Łódź 1:1. Bramka w 9 minucie doliczonego czasu gry pozwoliła Widzewowi na zakończenie spotkania remisem.

Ostatnia klęska Zagłębia Lubin z Rakowa Częstochowa musiała zmotywować piłkarzy Waldemara Fornalika. Porażka pięcioma golami straty nigdy nie jest przyjemna, jednak z takich meczów należy wyciągać wnioski. Do Lubina przyjechał zespół Widzewa Łódź i to właśnie on miał być ofiarą zdenerwowanych piłkarzy Zagłębia. Jednak pierwsza połowa meczu wcale nie wskazywała na to, że gospodarze zakończą zmagania z trzema punktami. Choć w trakcie pierwszych 45 minut bramek zabrakło, to bliżej otwarcia wyniku byli zawodnicy z Łodzi. Zresztą do siatki trafił Jordi Sanchez, jednak gol został anulowany po analizie VAR.

System wideoweryfikacji przydał się także po godzinie gry. Daniel Stefański potrzebował chwili przy monitorze, żeby przeanalizować sytuację w polu karnym łodzian, gdy Mateusz Żyro starł się z Dawidem Kurminowskim. Arbiter dopatrzył się faulu obrońcy Widzewa, przez co Zagłębie stanęło przed świetną okazją do wyjścia na prowadzenie. Damian Dąbrowski ustawił piłkę na 11 metrze i uderzył… bardzo źle. Jego strzał w środek bramki trafił w nogę interweniującego Henricha Ravasa. Szczęście pomocnika polegało na tym, że do dobitki dobiegł Mateusz Wdowiak i wpakował piłkę do pustej bramki.

VAR brał czynny udział także w kolejnych sytuacjach meczowych. W 76 minucie wydawało się przez chwilę, że goście doprowadzili do wyrównania. Po wrzutce z rzutu wolnego piłkę w bramce umieścił Marek Hanousek, jednak po szybkiej analizie w wozie VAR okazało się, że był na pozycji spalonej. I gdy Zagłębie powoli oczekiwało na koniec meczu, Imad Rondić zdobył bramkę w 9 minucie doliczonego czasu gry. Jednak znowu była potrzebna interwencja Daniela Stefańskiego przy monitorze. Przed strzałem Bośniaka Jordi Sanchez delikatnie przeszkadzał w interwencji bramkarzowi. To jednak nie spowodowało decyzji o anulowaniu gola. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Zagłębie Lubin – Widzew Łódź 1:1 (0:0)

1:0 – Wdowiak, 60 min, 1:1 – Rondić, 90+9 min

ZAGŁĘBIE: Dioudis – Kłudka, Kopacz, Ławniczak, Grzybek – Makowski, Dąbrowski – Wdowiak (77. Bohar), Bułeca (86. Mróz), Pieńko (77. Chodyna) – Kurminowski. Trener Waldemar FORNALIK.

WIDZEW: Ravas – Milosz, Żyro, Ibiza (46. da Silva), Ciganiks – Kun (70. Alvarez), Hanousek, Shehu (90+3. Dawid) – Nunes (84. Rondić), Sanchez, Klimek (70. Tkacz). Trener Daniel MYŚLIWIEC.

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Dioudis – Ciganiks, Milosz.