Podróż z pewnego zwycięstwa na kolejny remis

ŁKS Łódź – Piast Gliwice 3:3. Drużyna Aleksandara Vukovicia miała zwycięstwo w kieszeni. Wszystko zmieniło się po czerwonej kartce.

Piast Gliwice przyjechał do Łodzi z zaliczką dziesięciu remisów w sezonie i po czterech spotkaniach z rzędu, które zakończyły się podziałem punktów. Pojedynek z ŁKS-em był świetną okazją do tego, żeby w końcu zwyciężyć. Aleksandar Vuković wraz z całym swoim zespołem zdawał sobie z tego sprawę, dlatego już w pierwszej połowie chciał zamknąć mecz. W teorii się to prawie udało, bo po 38 minutach spotkania goście z Górnego Śląska wygrywali już 3:0. Wydawało się, że Piast ma już wszystko pod kontrolą i wtedy, z nikąd łodzianie powrócili do gry. Wszystko przez czerwoną kartkę dla Aleksandrosa Katranisa, który zachował się nieodpowiedzialnie i kopnął rywala podczas przerwy w grze, gdy sam leżał na ziemi. Dani Ramirez jeszcze przed zejściem do szatni zdobył gola z rzutu karnego i podopieczni Piotra Stokowca stanęli przed szansą na odrobienie strat po zmianie stron.

Szybko wzięli się do roboty. Trener ŁKS-u od razu po przerwie wprowadził na boisko Kaya Tejana, a ten po chwili odwdzięczył się za zaufanie. Wynik 2:3 z perspektywy gospodarzy utrzymał się do 67 minuty. Wtedy do wyrównania doprowadził Piotr Janczukowicz. Widmo kolejnego remisu gliwiczan stawało się coraz bardziej realne, ale zespól trenera Vukovicia musiał zacząć obawiać się o to, żeby stan 3:3 utrzymać. ŁKS natomiast był stroną przeważającą i atakującą. Do końca meczu walczył o zwycięstwo. Spotkanie trzymało w napięciu do ostatniego gwizdka, jednak kolejnych bramek już nie zobaczyliśmy. Piast ostatecznie po raz kolejny zremisował.

ŁKS Łódź – Piast Gliwice 3:3 (1:3)

0:1 – Kądzior, 10 min, 0:2 – Mosór, 20 min, 0:3 – Ameyaw, 38 min, 1:3 – Ramirez, 45+7 min (karny), 2:3 – Tejan, 48 min, 3:3 – Janczukowicz, 67 min.

ŁKS: Bobek – Dankowski (46. Szeliga), Gulen (46. Hoti), Marciniak, Tutyszkinas – Ramirez, Louveau, Mokrzycki (82. Małachowski), Głowacki (46. Tejan) – Janczukowicz, Jurić. Trener Piotr STOKOWIEC.

PIAST: Plach – Pyrka, Mosór, Czerwiński, Katranis – Tomasiewicz, Dziczek – Kądzior, Szczepański (46. Holubek), Ameyaw – Felix (88. Huk). Trener Aleksandar VUKOVIĆ.

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Dankowski, Mokrzycki, Ramirez, Tutyszkinas – Tomasiewicz, Mosór. Czerwona kartka Katranis.