Najpierw prezentacja, potem sparing

W sobotę Zagłębie Sosnowiec rozegra ostatni sparing przed nowym sezonem. Mecz z Wisłą Kraków poprzedzi prezentacja zespołu.


Co ciekawe oprócz piłkarzy I-ligowca zaprezentują się także piłkarki Czarnych Sosnowiec. Spotkanie z ekipą „Białej Gwiazdy” zaplanowano na godz. 17.30, ale klub z Sosnowca zaprasza do ArcelorMittal Parku już na godz. 15.00.

Między stadionem a lodowiskiem (pod trybuną A) na sympatyków obu klubów będzie czekało wiele niespodzianek, konkursów oraz punkt gastronomiczny. Uczestnicy będą mogli skorzystać ze strefy sportowej, przygotowanej przez trenerów Akademii Piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec im. Włodzimierza Mazura. W strefie tej będzie można się sprawdzić w różnych piłkarskich grach czy konkurencjach. 

– O aktywne spędzenie czasu przez naszych najmłodszych kibiców zadbają też animatorki od Leny Bajer, które niejednokrotnie pojawiały się już na naszych domowych meczach i przynosiły nam szczęście. Nie ma bowiem przypadku w tym, że podczas ich obecności zespół Zagłębia nie poniósł ani jednej porażki. Do dyspozycji uczestników będzie także malowanie twarzy czy kolorowe balony – podkreśla Jerzy Mucha, rzecznik prasowy klubu z Sosnowca.

Ponadto do grona atrakcji towarzyszących należy zaliczyć także obecność klubowej maskotki Łowcy oraz Stowarzyszenia Motocyklowego „Wilcza Wataha”, Podczas prezentacji będzie działać także Fanstore, gdzie fani będą mogli zakupić klubowe gadżety. 

Oficjalne rozpoczęcie imprezy nastąpi o godz. 16.00. Wówczas na murawę wybiegną piłkarze oraz piłkarki, którzy będą bronić barw Zagłębia i Czarnych w nadchodzących rozgrywkach.


Czytaj także:


– Poza pojawieniem się zawodników na murawie, po raz pierwszy przed kibicami zaprezentują się nowe nabytki obu klubów, a swoje słowa do fanów skierują członkowie sztabów szkoleniowych oraz kapitanowie zespołów. Nie obędzie się także bez atrakcji towarzyszących, a gośćmi specjalnymi będą członkowie zespołu Horrorshow, autorzy naszego klubowego hymnu – dodaje Mucha.

Podczas prezentacji będzie można także wygrać atrakcyjne nagrody, w tym m.in.: koszulki meczowe.

Całość zwieńczy mecz Zagłębia z Wisłą, który dla sosnowiczan będzie ostatnim sprawdzianem przed inauguracją ligi.

Dla kibiców przygotowane zostaną miejsca na sektorach A2, A3, A4 VIP oraz A8 VIP. Ceny biletów na prezentacje oraz sparing na wszystkie sektory wynoszą 5 zł. Do dyspozycji kibiców będą przygotowane dwa punkty gastronomiczne.

– Ze względu na niemasowy charakter imprezy, liczba miejsc na ArcelorMittal Park jest ograniczona, a do sprzedaży trafiło 999 biletów. Sprzedaż wejściówek odbywa się na stronie internetowej bilety.zaglebie.eu, w Fanstorze Zagłębia Sosnowiec oraz w kasie stadionowej w dniu meczowym (jeśli pula biletów nie zostanie wyczerpana) – informuje rzecznik Zagłębia.

W sobotę Fanstore będzie czynny od 14:00 do 18:00. Natomiast trzy kasy stadionowe zostaną uruchomione o 15:00. Poza sprzedażą biletów na mecz kontrolny z Wisłą Kraków, prowadzona w nich będzie sprzedaż wejściówek na pierwszy domowy mecz sezonu 2023/2024 z Wisłą Płock (29 lipca, godzina 17:30). 


Na zdjęciu: W sobotę Zagłębie Sosnowiec rozegra ostatni sparing przed nowym sezonem.  
Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.