Adam Buksa opuszcza Lens. Polak trafił na wypożyczenie

Adam Buksa został wypożyczony z RC Lens. Antalyaspor będzie w nadchodzącym sezonie klubem reprezentanta Polski. Zwodonik będzie reprezentował turecki klub przez cały nadchodzący sezon. Warto zaznaczyć, że niniejsza umowa przewiduje również możliwość stałego przeniesienia do tureckiego klubu.


Adam Buksa wypożyczony do Antalyasporu

Po wyjeździe z Polski Buksa odnosił spore sukcesy w amerykańskiej Major League Soccer. Od 2020 do 2022 roku był członkiem zespołu New England Revolution, gdzie niezmiennie imponował. W tym okresie był często powoływany do reprezentacji Polski i niejednokrotnie wnosił znaczący wkład w jej występy.

Przejście do RC Lens we Francji miało być znaczącym krokiem naprzód w karierze sportowca. Niestety polski napastnik miał poważne problemy zdrowotne. Początkowo doznał złamania kostki, a kiedy ta kontuzja się zagoiła, doznał kolejnego urazu stawu skokowego.


Czytaj także:


W związku omówionymi problemami, w poprzednim sezonie 27-letni Buksa wystąpił zaledwie w ośmiu meczach.

Antalyaspor to klub, który nie ma na swoim koncie wielu sukcesów. Wartym odnotowania jest jedynie fakt, że w 2000 roku zespół ten, dotarł do finału Pucharu Turcji. W sezonie 2022/23 Antalyaspor zapewnił sobie 13. miejsce w tabeli.


Na zdjęciu: Adam Buksa oczywiście wciąć liczy na grę w reprezentacji. Do tego będzie mu jednak potrzeba regularna gra.
Fot. Rafal Rusek / PressFocus


⌛ Ile lat ma Adam Buksa?

Buksa urodził się 12 lipca 1996 roku. Ma 27 lat.

Ile występów w reprezentacji ma Adam Buksa?

Buksa wystąpił w reprezentacji Polski 9-krotnie.


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.