Kolejne decyzje

Dwudziestu sześciu piłkarzy Piasta wyjechało wczoraj na obóz go Gniewina. Do Hiszpanii wyleciał natomiast Tihomir Kostadinow, a Constantin Reiner i Bartosz Łuczak najpewniej opuszczą gliwicki klub.


Jeśli ktoś oczekiwał wielu nowych i zaskakujących twarzy na parkingu przy Okrzei, ten mógł się czuć zawiedziony, choć po prawdzie nic tego nie zapowiadało. Jednym nowym nabytkiem jest wciąż Serhij Krykun, choć to może się wkrótce zmienić. Po tygodniowych testach w Piaście, na zgrupowanie wyjechał też młody napastnik Marcel Bukowski. Sztab szkoleniowy gliwiczan na obozie przyglądać się też będzie Filipowi Karbowemu. 25-letni pomocnik w ostatnim sezonie spadł z Chojniczanką, gdzie był podstawowym zawodnikiem. Karbowy w przeszłości był też piłkarzem rezerw Legii, Miedzi Legnica, Górnika Łęczna, czy też Zagłębia Sosnowiec.

Opóźniony powrót?

Ciekawiej jest natomiast z nieobecnymi na obozie w Gniewinie. Poważny uraz wykluczył Szczepana Muchę i jak na razie musi się on skupić na rehabilitacji. Jeszcze w poprzednim tygodniu wydawało się, że do zajęć z drużyną wróci Tihomir Kostadinow. Zapowiadał to sam trener Aleksandar Vuković. Wczoraj jednak „Tiho” zabrakło w autokarze, bo Macedończyk pojechał, a właściwie poleciał w zupełnie innym kierunku, a mianowicie do Barcelony. Tam odbędzie już kolejne konsultacja w sprawie kontuzjowanego kolana. Przypomnijmy, że pomocnik od roku nie gra, a miał już dwa zabiegi, w tym jeden dodatkowy. Na razie trudno wyrokować czy znów pojawiły się jakieś komplikacje, czy może powrót do gry się znów opóźni.


Czytaj także:


Austriak niechciany

Wszystko wskazuje na to, że powrotu do pierwszej drużyny nie będą już mieli Bartosz Łuczak oraz Constantin Reiner. 20-latek w minionym sezonie zaliczył tylko jeden występ, w rozgrywkach o Puchar Polski. Austriak Reiner z kolei piłkarzem Piasta jest od wiosny 2022 roku. Od tamtej pory zaliczył osiemnaście meczów w ekstraklasie. U trenera Waldemara Fornalika był obrońcą w rotacji, jednak Aleksandar Vuković już tak chętnie na niego nie stawiał. Nowy szkoleniowiec gliwiczan wyżej ceni umiejętności choćby rezerwowego Miguela Munoza, z którym przedłużono umowę. Do zdrowia wrócił czwarty środkowy defensor Tomas Huk. Reiner, który do Piasta przyszedł z SV Ried ma ważny kontrakt do lata 2025 roku i w najbliższym czasie działacze chcą znaleźć porozumienie z graczem. Jeśli po Austriaka zgłosi się chętny, to rozwiązanie umowy może być łatwiejsze. Jak informuje klub „w najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość Reinera i Łuczaka”. W Gniewinie Piast zagra mecze kontrolne z Radunia Stężyca, Lechia Gdańsk i Arka Gdynia. Pierwszy sparing już w najbliższą środę.


Kadra Piasta na obóz

  • Bramkarze: Bartłomiej Jelonek, Frantisek Plach, Karol Szymański.
  • Obrońcy: Ariel Mosór, Miguel Munoz, Jakub Czerwiński, Tomas Huk, Jakub Holubek, Tomasz Mokwa, Piotr Liszewski, Arkadiusz Pyrka, Alexandros Katranis.
  • Pomocnicy: Michał Chrapek, Patryk Dziczek, Michael Ameyaw, Grzegorz Tomasiewicz, Tom Hateley, Oskar Leśniak, Serhij Krykun, Jakub Niedbała, Damian Kądzior, Filip Karbowy.
  • Napastnicy: Jorge Felix, Kamil Wilczek, Gabriel Kirejczyk, Marcel Bykowski.

Na zdjęciu: Przyszłość Constantina Reinera przy Okrzei nie będzie usłana różami.
Fot. Łukasz Sobala/Pressfocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.