Optymalizacja kadry

Constantin Reiner, który nie wyjechał z drużyną na zgrupowanie do Gniewina, najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w austriackim SCR Altach. Gliwiczanie przyglądają się kolejnemu młodzieżowcowi.


Austriacki klub będzie miał możliwość wykupu po sezonie wypożyczonego defensora, którego z Piastem łączy jeszcze kontrakt ważny do lata 2025. Obrońca od stycznia 2022 roku rozegrał dla Piasta 20 meczów i zdobył 2 bramki. Reiner jest kolejnym z graczy, których zostali włączeni w proces „optymalizacji kadry”. Zawodnicy, których w swojej wizji nie widzi trener Aleksandar Vuković, a których kontrakty nie należą do najmniejszych, są wysyłani gdzieś indziej – tak, by budżet gliwiczan mógł trochę odetchnąć.

Może być minus pięć

Constantin Reiner tym samym dołączył do Michała Kaputa i Alexa Sobczyka, a przecież poza pierwszą drużyną są dwaj zagraniczni napastnicy: Rauno Sappinen i Alberto Toril. W ich przypadku trwa poszukiwanie nowych pracodawców, którzy wzięliby na siebie ich kontrakty. Kadra gliwiczan na razie jest szczuplejsza niż jeszcze wiosną, ale trener Vuković stawia na jakość, nie ilość, dlatego dokładnie ocenił możliwości i przydatność każdego z graczy.

Szukają młodzieżowca

Na razie szkoleniowiec Piasta i jego sztab mogą cieszyć się jednym nabytkiem, a mianowicie skrzydłowym Serhijem Krykunem. Obecnie gliwiczanie skupiają się na poszukiwaniach kolejnych młodzieżowców. Wiosną nowy trener Piasta chętnie stawiał na ogranych już w lidze Ariela Mosóra i Arkadiusza Pyrkę, ale swoje szanse dostawali też inni młodzieżowcy, czyli Gabriel Kirejczyk i Szczepan Mucha. Ten ostatni z powodu urazu kolana wypada na co najmniej dziewięć miesięcy, więc przy Okrzei potrzebują trochę świeżej i młodej zarazem krwi. Zwłaszcza w ofensywie. Dlatego od tygodnia sprawdzany jest 18-letni Marcel Bykowski (ostatnio Olimpia Zambrów), a w Gniewinie z zespołem trenuje Piotr Urbański. To też 18-latek, który ostatnio bronił barw Polonii Warszawa i w barwach „Czarnych koszul” został królem strzelców Centralnej Ligi Juniorów. W 30 meczach Urbański zdobył 16 bramek.


Czytaj także:


Dziś Piasta, trenującego od dwóch dni w Gniewinie, czeka pierwszy tego lata mecz kontrolny. O godzinie 17:00 na Arenie Mistrzów Gniewino przeciwnikiem gliwiczan będzie drugoligowa Radunia Stężyca.


Na zdjęciu: Pobyt Constantina Reinera w Gliwicach – na razie – dobiegł końca. Ale jego umowa jest ważna jeszcze przez 2 sezony…
Fot. Tomasz Kudala/Pressfocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.