Wielkie testowanie

Zgodnie z zapowiedzią trenera Dariusza Banasika pierwszy sparing GKS-u Tychy w okresie przygotowawczym do sezonu 2023/24 miał charakter test-meczu. W składzie trójkolorowych pojawili się głównie zawodnicy sprowadzeni w ostatnich dniach oraz piłkarze testowani – wyłowieni głównie z III ligi.

To oni właśnie na murawie stadionu lekkoatletycznego mieli szansę pokazania swoich możliwości w starciu ze Skrą Częstochowa, w której także nie brakowało nowych twarzy oraz piłkarzy, którzy wrócili z wypożyczenia, jak Daniela Błędowskiego (MKS Kluczbork), Mateusza Malca (Jagiellonia II Białystok) i Dawida Wojtyry (Raków II Częstochowa). Zanim jednak zawodnicy grający z trójkolorowymi trójkątami na piersiach znaleźli wspólny język na boisku, to znakomitą okazję do strzelenia gola mieli częstochowianie. W 35 minucie Michał Kitliński wywalczył rzut karny, ale Adam Mesjasz posłał piłkę obok słupka.

Ta niewykorzystana okazja zemściła się i to podwójnie, bowiem w 43 minucie testowany przez tyszan zawodnik pokonał Karola Szymkowiaka, który skapitulował jeszcze w 52 minucie po kolejnym trafieniu zawodnika testowanego.

Wynik 2:0 kolejny raz okazał się „niebezpiecznym” rezultatem ponieważ w ostatnim kwadransie zespół Konrada Geregi zdołał odrobić poniesione straty. Swoją dobrą i agresywną grę w drugiej połowie częstochowianie w 75 minucie udokumentowali golem zawodnika testowanego, który dobitką po strzale w poprzeczkę zdobył kontaktową bramkę, a w 82 minucie Wojtyra wykorzystał drugi w tym meczu rzut karny dla drużyny spod Jasnej Góry i ustalił wynik.

Ważniejsze od rezultatu będą jednak zapiski w notesach trenerów, którzy oceniali testowanych piłkarzy. W najbliższych dniach dowiemy się który z zawodników zdał swój egzamin przydatności.

Dodajmy, że w sobotę tyszanie zmierzą się z MFK Karvina. Skra tego samego dnia zmierzy się z GKS-em Jastrzębie .A oto zawodnicy, których nazwiska obydwa kluby ujawniły:

(jaD)

GKS Tychy – Skra Częstochowa 2:2 (1:0)

zawodnik testowany 42.50. – zawodnik testowany 76. Wojtyra 82. (karny)

GKS: Kikolski – Nedić, Szpakowski oraz w II połowie: Czarnogłowski – Pipia, Zarębski (70. Słanek), Bieroński, Orliński. Trener Dariusz BANASIK

SKRA: Szymkowiak – Kołodziejczyk, Mesjasz, Malec, Winciersz, Olejnik, Sajdak, Nocoń, Kitliński oraz w II połowie: Szymkowiak (65. Hajda) – Błędowski, Gojko, Wojtyra. Trener Konrad GEREGA.

Na zdjęciu: W meczu tyszan ze Skrą padł remis. Z prawej w ataku Dorian Orliński.

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.