Mistrzowie nie zawodzą

Mecze skontrolowane. GKS Katowice, obrońca tytułu mistrzowskiego, solidnie przygotowuje się do ligowej inauguracji i w meczach kontrolnych nie uznaje taryfy ulgowej.


GKS Katowice, obrońca tytułu mistrzowskiego, solidnie przygotowuje się do ligowej inauguracji i w meczach kontrolnych nie uznaje taryfy ulgowej. Tym razem zespół Jacka Płachty wygrał na „Jantorze” z Energą 3:1, mając inicjatywę przez całe spotkanie. Wynik zapewne byłby wyższy, gdyby Grzegorz Pasiut na początku drugiej trafił w sytuacji sam na sam, ale na jej zakończenie doprowadził do remisu. W 47 min Mateusz Bepierszcz, partner Pasiuta z pierwszego ataku, miał znakomitą okazję, ale posłał krążek tuż obok słupka. Dwa gole gospodarze zdobyli w ostatniej minucie. Najpierw Igor Smal, zdobył gola po składnej akcji, a potem Bartosz Fraszko posłał krążek do pustej bramki.


Czytaj także:


Jeszcze przed mecze zdecydowano, że z drużyną GKS zostaną na ten sezonu dwaj obrońcy: David Lebek już występujący w poprzednich sezonach i Błażej Chodor oraz ukraiński napastnik Michało Kowalczuk, który miał okazję wcześniej występować w UKHK Unii Oświęcim.

GKS Katowice – KH Energa Toruń 1:1 (0:1, 1:0, 2:0)

0:1 – Baszyrow – Jaakola (13:00), 1:1 – Pasiut – Kruczek (40:00), 2:1 – Smal (60:00), 3:1 – Fraszko (60:00, do pustej).


Drugie z rzędu

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie odnieśli dwa zwycięstwa z rzędu. Dwa dni temu wygrali ze Spartakiem Dubnica 2:0, zaś na zakończenie serii sparingów wygrali z Zagłębie 4:1. Mecz był w miarę wyrównany, ale skuteczniejsi byli podopieczni trenera Roberta Kalabera. Goście mieli swoje okazje, ale ich nie wykorzystali.
To był ostatni sprawdzian obu zespołów przed ligową premierą.

JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

1:0 – Kolusz (16:32, w przewadze), 2:0 – Arrak (16:57), 2:1 – Nahunko – Tyczyński (28:27), 3:1 – Zając (35:30), 4:1 – Bagin (39:40, w przewadze).


Na zdjęciu: W meczu GKS Katowice – KH Energa Toruń wyrównujące trafienie zanotował Grzegorz Pasiut.
Fot. Tomasz Kudala / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.