Wyróżniony Branecki

Do treningów ze „Słonikami” wrócił napastnik Andrzej Trubeha, który w tym sezonie nie zagrał ani jednego meczu.


Piłkarz Bruk-Betu Termaliki Nieciecza Jakub Branecki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-20. Bardzo dobra gra w Fortuna 1. Lidze, w której do tej pory strzelił trzy gole, 20-letniego (urodziny będzie obchodził 16 września) napastnika nie uszła uwadze trenera reprezentacji Polski do lat 20 Miłosza Stępińskiego. Piłkarz „Słoników” po raz pierwszy dostąpił takiego zaszczytu.

Wychowanek Olimpii Elbląg został powołany na zgrupowanie do Legnicy, w ramach którego „biało-czerwoni” rozegrają dwa mecze towarzyskie – najpierw z reprezentacją Portugalii (piątek, 8 września) oraz z reprezentacją Niemiec (poniedziałek, 11 września). Jeżeli Branecki w którymś z nich pojawi się na boisku, będzie to jego debiut w koszulce z białym orzełkiem na piersi. W kadrze piłkarz Bruk-Bet-u zastąpił swojego rówieśnika, Pawła Chrupałłę z Wisły Płock, który w tej chwili zmaga się z kontuzją.


Czytaj także


Tymczasem w poniedziałek, 4 września, po dwudniowej przerwie, piłkarze z Niecieczy wznowili treningi. Z kolegami trenował już niespełna 26-letni napastnik Andrzej Trubeha, który z powodu kontuzji w bieżącym sezonie nie zagrał ani jednego meczu na zapleczu ekstraklasy. Natomiast sztab szkoleniowy pierwszoligowca przy ustalaniu składu nie może uwzględniać Wiktora Biedrzyckiego, który 23 sierpnia br. przeszedł operację po odniesieniu kontuzji twarzoczaszki. 26-letniego obrońcę czeka dłuższa przerwa w treningach i grze.

Kolejnym przeciwnikiem popularnych „Słoników” w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała, z którym zmierzą się na własnym boisku w niedzielę, 17 września, o godzinie 16.00. Trener drużyny z Niecieczy, Mariusz Lewandowski, zapewne liczy na trzecie zwycięstwo z rzędu swoich podopiecznych. W poprzednich potyczkach Bruk-Bet pokonał na własnym boisku 1:0 Znicz Pruszków. Potem wygrał na wyjeździe 4:0 z Apklanem Resovią Rzeszów.


Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus