Test prawdy

Lider z Oświęcimia przeegzaminuje mistrzów i wicemistrzów kraju, więc emocje są gwarantowane. Jakub Wanacki jest gotowy na to wyzwanie.


Po tym weekendzie przekonamy się, ile są warte poszczególne drużyny. Hokieści Re-Plastu Unii Oświęcim szczycą się kompletem punktów, ale przed nimi trudne potyczki na własnym lodzie z obrońcami tytułu mistrzowskiego z Katowic oraz wyjazd do Tychów. Na drugim biegunie tabeli znajdują się zespoły z Nowego Targu oraz Krakowa, które zagrają między sobą i jeden z nich może mieć zerowe konto.

Uzasadniony optymizm

Kibice „GieKSy” mają powody do zadowolenia, bo hokeiści zademonstrowali dobrą grę i wygrali po karnych z Tychami. Przed drużyną wspomniany wyjazd do Oświęcimia, mecz u siebie z „Pasami” oraz wtorkowy wyjazd do Jastrzębia na spotkanie awansem. 

– Po ubiegłorocznych, niezłych występach w Lidze Mistrzów podbudowaliśmy się mentalnie i okazało się, że nasza praca ma sens i przynosi efekty – mówi obrońca GKS-u, Jakub Wanacki. – Zaczęliśmy sezon wielce obiecująco i chciałoby się nie schodzić z tej ścieżki. To dopiero początek, ale nie możemy zapominać, że po dwóch rundach cztery najlepsze zespoły awansują do turnieju Pucharu Polski. W krótkim odstępie czasowym mamy trzy ważne potyczki i jestem ciekaw jak się zaprezentujemy. Unia wydaje się dobrze skomponowana kadrowa, ale będziemy się starali zneutralizować ich atuty. Cracovia, jak zawsze, stanowi niewiadomą, ale trzeba się mieć na baczności. A derby z Jastrzębiem zawsze należały do emocjonujących. Kto nie chciałby wygrać z mistrzem kraju? Takie mecze elektryzują i mocno nas motywują. Mieliśmy za sobą wiele potyczek kontrolnych, ale dopiero w ligowej rywalizacji ten zespół się cementuje. Docieramy się i będzie tylko lepiej. Optymizm jest uzasadniony, bo w moim przekonaniu jesteśmy dobrze przygotowani.

Zespół jest w komplecie i hokeiści z niecierpliwością czekają na mecz w Oświęcimiu.

Bez Litwina

O sporym pechu może mówić litewski napastnik Mark Kaleinikowas, bo w meczu kontrolnym z Sokołem Kijów doznał kontuzji i nie wiemy kiedy powróci do gry. Jego miejsce w pierwszej formacji zajął Kamil Sadłocha i dobrze współpracuje z kapitanem Krystianem Dziubińskim oraz Szwedem Danielem Olssonem Trkulją. Zanotował już dwa trafienia, podobnie jak kapitan. Pozostałe formacje również nieźle się zaprezentowały w spotkaniach z Zagłębiem oraz Podhale. Sęk w tym, że oba zespoły są nieco niżej notowanie niż najbliżsi rywale z Katowic oraz Tychów.


Czytaj także


– To będzie prawdziwy test dla hokeistów Unii i otrzymamy, przynajmniej częściową odpowiedź, na co stać ten zespół – mówi dziennikarz portalu internetowego hokej.net, Radosław Kozłowski. –  Dobrze prezentuje się drugi atak Finów, którzy mają kontrolę nad krążkiem po obu stronach tafli. Trener Nik Zupancić przed sezonem przekonywał, że gra będzie szybsza oraz skuteczna i ładna dla oka. I rzeczywiście, jak na razie tak jest, ale z niecierpliwością czekam na ten weekend.

Wystarczy spojrzeć w terminarz i wszyscy widzimy, że nie ma meczów ważnych i mniej ważnych. Hokeiści z Jastrzębia chcą przełamać swoją niemoc, z kolei Zagłębie kontynuować dobrą passę po zwycięstwie nad „Pasami”. Zespół trenera Piotra Sarnika w niedzielę ma spotkanie z Sanokiem i, jak mówią zwodnicy, trzeba je obowiązkowo wygrać. Liga nabiera odpowiedniego tempa. 


TAURON HOKEJ LIGA

Piątek, 15 września

JASTRZĘBIE, 18.00: JKH GKS – Zagłębie Sosnowiec

OŚWIĘCIM, 18.00: Re-Plast Unia – GKS Katowice

NOWY TARG, 18.00: PZU Podhale – Comarch Cracovia

SANOK, 18.00: Marma Ciaro STS – Energa Toruń

GKS Tychy – pauzuje

Niedziela, 17 września

TYCHY, 17.00: GKS – Re-Plast Unia Oświęcim

KATOWICE, 17.00: GKS – Comarch Cracovia

[NOWY TARG, 17.00: PZU Podhale – JKH GKS Jastrzębie

SOSNOWIEC, 18.00: Zagłębie – Marma Ciarko STS Sanok

Energa Toruń – pauzuje

I liga/MHL

Sobota: SMS PZHL Katowice – JKH GKS Jastrzębie II (16.45), UKS Zagłębie Sonsowiec  – Polonia  Bytom (16.00), Naprzód Janów – Sokoły Toruń (17.00), Sabres Oświęcim – Niedźwiadki Sanok (16.20), MOSM Tychy – Olivia Gdańsk (18.00), Fabrykanci – SMS Bytom.

Niedziela: SMS Katowice – Polonia (11.45), Zagłębie – Jastrzębie II (14.45), Naprzód – Olivia (12.40), Tychy – Sokoły (12.00), Sabres – Podhale (15.00), SMS Toruń – SMS Bytom.

TAURON Liga Hokeja Kobiet

Sobota:  Białe Jastrzębie  – Wiedźmy Wrocław (14.30), Kozice Poznań – Kojotki Naprzód Janów (16.00),  Stoczniowiec Gdańsk – Atomówki Tychy(17.15), Podhale – Cracovia (9.00)

Niedziela: SMS Polonia – Wiedźmy (11.15), Stoczniowiec – Kojotki (10.45), Kozice – Atomówki (12.00), Unia Oświęcim – Podhale (12.00).


Fot. Tomasz Kudala/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.