Jan Woś nowym trenerem Ruchu!

Jan Woś, dotychczasowy asystent Jarosława Skrobacza, został nowym trenerem Ruchu Chorzów. Umowa z 49-latkiem została podpisana do końca sezonu.


Dość po dwóch latach

W poniedziałek rano Ruch Chorzów poinformował o zwolnieniu Jarosława Skrobacza. Poprzedni szkoleniowiec pracę w Ruchu rozpoczął pod koniec czerwca 2021 roku. W ponad dwa lata poprowadził chorzowian najpierw do I ligi, a następnie do ekstraklasy. Ekipa z Cichej zawodziła jednak w ekstraklasie. ligowa tabela nie kłamie.

Ruch jest obecnie w strefie spadkowej. W ośmiu spotkaniach zdołał wygrać ledwie jeden raz. Chorzowianie pod wodzą trenera Skrobacza zainkasowali zaledwie osiem punktów. Obecnie tracą do bezpiecznego miejsca w lidze aż siedem. Stąd decyzja Ruchu o dokonaniu zmiany. W mediach jako następców Skrobacza typowano Leszka Ojrzyńskiego czy Marcina Brosza. Ostatecznie zdecydowano się na inną opcję.


Czytaj także:


Woś przed wyzwaniem

Jan Woś w poniedziałek wieczorem został przedstawiony jako nowy trener Ruchu. Stoi przed nim niezwykle trudne wyzwanie, a więc utrzymanie chorzowian w ekstraklasie. 49-latkowi brakować będzie wiele, ale przede wszystkim doświadczenia jako trener na najwyższym poziomie. W końcu pracę szkoleniową podjął w 2011 roku Skrze Częstochowa. Później prowadzi między innymi Unię Racibórz czy Pniówek Pawłowice.

Kolejnym trenerskim przystankiem, w 2018 roku, był GKS Jastrzębie. Tam pracował już u boku trenera Skrobacza. Podobnie było w Miedzi Legnica i Ruchu. Teraz samodzielnie poprowadzi zespół. Woś ma spore doświadczenie w ekstraklasie. Wystąpił w niej 324 razy w barwach Ruchu Chorzów czy Odry Wodzisław. Teraz czeka go niezwykle trudne zadanie w Chorzowie. W końcu Ruch jest nad przepaścią, choć dość spodziewaną.

Woś sześć razy w 2023 roku

Ruch w 2023 roku rozegra jeszcze sześć meczów ligowych. Debiutem nowego trenera w swojej roli będzie spotkanie z Radomiakiem na Stadionie Śląskim. Choć każdy mecz jest ważny, tak z perspektywy tabeli kluczowe będą pojedynki z Koroną Kielce (dom, 26.11), Widzewem (wyjazd 18.11) i ŁKS-em (wyjazd 17.12). Po ostatnim z wymienionych nastąpi przerwa zimowa. Wówczas Woś będzie mógł popracować z zespołem, aby przygotować go do rundy wiosennej.


Tabela ekstraklasy


Fot. Marcin Bulanda/Pressfocus