Krystian Getinger uratował posadę trenerowi

Nie byłoby wygranej Stali w 15 kolejce ekstraklasy z Górnikiem, co prawdopodobnie uratowało posadę trenera Kamila Kieresia, gdyby nie świetna gra kapitana mielczan. Krystian Getinger bohaterem Stali i kolejki.

To właśnie dwa jego precyzyjne dośrodkowania z lewej nogi dały „stalówce” cenną wygraną 2:1 w niedzielę, a nie było o to łatwo, bo przecież jedenastka z Podkarpacia przegrywała, a na dodatek przez prawie całą II połowę grała w osłabieniu. Najpierw Getinger precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego na nogę Mateusza Matrasa, a rosły stoper z kilku metrów zaskoczył Daniela Bielice. Po przerwie świetnie dośrodkował w pełnym biegu na głowę Ilji Szkurina, który zaskoczył bramkarza „górników”, co jak się okazało dało ostatecznie bezcenne dla mielczan w tym momencie sezonu 3 punkty.

Getinger za ten występ został u nas wyceniony na „8”. Wybieramy go z dwoma asystami jako zawodnika kolejki. Podobnie uczyniła stacja Canal +. W bieżących rozrywkach 35-letni zawodnik jest jednym z najbardziej wartościowych w swoim zespole. Ma dwie zdobyte bramki, za trafienia w spotkaniach z Zagłębiem Lubin i Koroną Kielce oraz trzy asysty. W ogóle w ostatnich dniach ma bardzo dobry czas. Do siatki rywala trafił też w dogrywce na 3:2 w zażartym meczu z Garbarnią w 1/16 Pucharu Polski. Dobre liczby wahadłowego sprawiają, że jest jednym z najbardziej wartościowych graczy nie tylko w Stali, ale w całej lidze.

Jeśli chodzi o mielecki klub, to już jest jego legendą. Ma na koncie w „stalówce” ma już 329 meczów, w których strzelił 27 bramek i zanotował 38 asyst.