Znów zrezygnował

Marek Godziński zrezygnował z funkcji dyrektora zarządzającego Ruchu.


Stwierdził, że czyni to z ciężkim sercem z powodów osobistych. „Ostatnie 3,5 roku było jednocześnie najcięższym, ale zarazem najwspanialszym okresem w moim życiu i spełnieniem największych marzeń. Dziękuję Marcinowi, Sewerynowi, całej Niebieskiej ekipie w Klubie, zawodnikom, sztabowi, Legendom i wszystkim wspaniałym Ludziom Ruchu, których miałem szczęście i zaszczyt poznać, a przede wszystkim najlepszym Kibicom na świecie, którzy wspierali nas w tej niesamowitej drodze do Ekstraklasy. Jestem dumny i szczęśliwy, że dane mi było dołożyć małą cegiełkę do odbudowy Ruchu, w jego – być może -najgorszych momentach w historii.

Życzę Klubowi, by zawsze, tak jak teraz, otaczali go ludzie autentycznie wierni i oddani, dla których dobro Ruchu jest zawsze na pierwszym miejscu. Wierzę w naszą drużynę. Jestem przekonany, że godnie zaprezentuje się w elicie” – oświadczył Godziński, który od 2020 roku pomagał „Niebieskim” na zasadzie wolontariatu. Odegrał niesamowicie ważną rolę w odbudowie klubu, ściśle współpracując z prezesem Sewerynem Siemianowskim i wiceprezesem Marcinem Stokłosą. Był pełnomocnikiem zarządu, członkiem rady nadzorczej. Ledwie 11 dni temu przedstawiono go jako dyrektora zarządzającego. Rok temu, podczas rundy jesiennej, również na chwilę rozstał się z Ruchem, by szybko wrócić.


Czytaj także:


Dodajmy, że na Cichą trafił kolejny nowy zawodnik. Z Rakowa Częstochowa na rok z opcją wykupu wypożyczony został Wiktor Długosz. 22-letni pomocnik, mogący występować tak po prawej stronie boiska (jak młodzieżowcy Tomasz Wójtowicz i Dawid Barnowski), jak też w jego środku. W poprzednim sezonie wystąpił w 18 meczach ekstraklasy, zaliczył 2 asysty, świętował z Rakowem mistrzostwo. Jest wychowankiem Korony Kielce.

– Cieszę się, że trafiłem do Klubu z taką historią i taką rzeszą kibiców. Bardzo chce pomóc drużynie w osiąganiu jak najlepszych rezultatów – mówi Długosz.

„Niebiescy” przedłużyli też o rok kontrakt z Remigiuszem Szywaczem, środkowym obrońcą. Był on jednym z największych wygranych świetnej dla klubu rundy wiosennej. Finalizowane jest kolejne wypożyczenie Michała Feliksa z Radomiaka, który w minionym półroczu walnie przyczynił się do awansu. Feliks przebywa z zespołem na dobiegającym końca zgrupowaniu w Busku-Zdroju. Dziś chorzowianie o 17.00 rozegrają pierwszy tego lata sparing, z FC Voluntari Jest to 9. zespół rumuńskiej ekstraklasy (w środę wygrał 1:0 z GKS-em Katowice). W sobotę zaś wrócą na Śląsk i wezmą udział w obchodach 100-lecia Górnika Radlin.


Fot. Łukasz Laskowski / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.