Przerwana seria Górnika, ale nie jest źle

Bezbramkowy remis w meczu Miedź Legnica – Górnik Zabrze. Piłkarze Jana Urbana kończą sezon na dobrym 6 miejscu.


Przed meczem w Legnicy trener Jan Urban, który w piątek – jak pisaliśmy w „Sporcie” – przedłużył z „górnikami” kontrakt o dwa lata, dokonał w swoim zespole kilku zmian. Z uwagi na uraz Richarda Jensena w środku obrony od pierwszej minuty grał Kryspin Szcześniak, a w wyjściowej jedenastce pojawił się też inny ostatnio rezerwowy Robert Dadok.

Pierwszą dobrą okazję miał w 21 minucie Kamil Drygas, ale kolejną świetną interwencją w tej rundzie zanotował Daniel Bielica. Potem szansę miał rezerwowy Angel Henriquez, który trafił do siatki, ale ze względu na spalonego trafianie nie zostało uznane. Żegnający się z ekstraklasą zespół z Legnicy jeszcze przed przerwą stracił dwóch zawodników, bo z powodu urazów boisko musieli opuścić Koldo Obieta i Santiago Naveda.


Czytaj jeszcze w kategorii EKSTRAKLASA:


Po przerwie w 57 minucie dobrą okazję miał Piotr Krawczyk. Próbował minąć Mateusza Abramowicza, ale piłka niefortunnie odskoczyła mu od nogi i wyszła za linię końcową. Z kolei na kwadrans przed końcem sytuacji sam na sam nie wykorzystał rezerwowy Kanji Okunuki. Po przerwie zabrzanie przeważali, mieli swoje sytuacja, ale nie potrafili znaleźć drogi do siatki i odnieść swojego siódmego zwycięstwa z rzędu.

Ostatecznie skończyło się na bezbramkowym remisie. Miedź z honorem pożegnała się z ekstraklasą, a Górnik kończy rozgrywki na 6 miejscu, najlepszym od pięciu lat, bowiem w 2018 roku było czwarte miejsce i gra w eliminacjach europejskich pucharów. Legniczanie spadli z ligi razem z Lechią oraz Wisłą Płock.


Miedź Legnica – Górnik Zabrze 0:0

MIEDŹ: Abramowicz – Gulen, Mijusković, Niewulis, Velkovski – Narsingh (46. Agbor), Tront, Naveda (37. Drachal), Drygas (86. Matuszek), Kostka (86. Garuch)– Obieta (28. Henriquez). Trener Grzegorz MOKRY.

GÓRNIK: Bielica – Sekulić, Bergstroem, Szcześniak, Janża – Olkowski (46. Yokota), Rasak, Dadok (46. Pacheco), Yokota (72. Cholewiak) – Podolski, Krawczyk (59. van den Hurk). Trener Jan URBAN.
Sędziował Damian Kos (Gdańsk). Widzów: 5099. Żółta kartka: Garuch – Janża.


Na zdjęciu: Mecz Miedź Legnica – Górnik Zabrze trochę rozczarował. Zabrakło bramek.

Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.